Mesi uradio posao i izašao, 3:0!

Katalonci ubedljivo kod kuće pobedili Atletik Bilbao. Argentinac proveo na terenu 64 minuta.

Real Madrid, lider Primere, imaće važan zadatak u odloženim utakmicama protiv Valensije i Selte!

Trijumfom nad Atletik Bilbaoom na svom terenu, Barselona se primakla "kraljevskom klubu" na bod zaostatka, uz dva odigrana meča više.

Iako su Baskijci prvi zapretili na Nou Kampu i iako je Raul Garsija u petom minutu pogodio stativu Ter Štegenovog gola, a Injaki Vilijams zatim dobro šutirao glavom, Katalonci su se brzo konsolidovali i rutinski pobedili.

BARSELONA - BILBAO 3:0 (2:0)

Centarfor Barse Pako Alkaser zatresao je mrežu već u 18. minutu, postigavši tako svoj prvi ligaški gol u dresu "Blaugrane" od dolaska iz Valensije.

Asistent je bio Nejmar.

Najbolji igrač Katalonaca Lionel Mesi zatresao je potom mrežu gostiju pet minuta pre poluvremena, hicem iz slobodnog udarca, na koji golman Bilbaa Gorka Iraizoz nije mogao da dobro reaguje.

Pobednik meča bio je već u tom trenutku jasno nagovešten, s tim da je konačan rezultat postavio bek Aleš Vidal.

Nekadašni igrač Sevilje prošao je ove sezone teške momente i dugo bio nezadovoljan i van ekipe, ali je na poslednja četiri nastupa u Primeri već postigao dva gola uz asistenciju i doneo mir i sebi, a i Luisu Enrikeu kada je u pitanju mesto kraj desne aut linije.

Vidal je pogodio u 67. minutu, dok je Mesi već sedeo na klupi. Iako nije uobičajeno da ga Luis Enrike menja ako nije povređen, deluje da je sa Argentincem sve bilo u redu i da mu je samo pružio odmor.

S obzirom na potvrđeno odlaganje utakmice Selta - Real, Barsa će do daljeg ostati na minimalnom zaostatku za liderom. Naredni meč odigraće u utorak, protiv Atletiko Madrida, u okviru revanša polufinala Kupa kralja. Prva utakmica, odigrana na Visente Kalderonu, pripala je Barsi 2:1.

BARSELONA: Ter Štegen - Vidal, Pike (od 46' Maskerano), Umtiti, Matje - Rafinja (od 54' Rakitić), Andre Gomeš, Turan - Mesi (od 64' Serhi Roberto), Nejmar, Alkaser.

BILBAO: Iraizor - De Markos, Jeraj Alvarez, Laport, Balenzijaga - San Hoze (od 59' Benat), Ituraspe - Lekue (od 52' Aduriz), Raul Garsija (od 74' Erazo), Muniain - Vilijams