Obamejang ne da Lajpcigu da zaprijeti Bavarcima

Borusija iz Dortmunda ni 30. uzastopni meč nije poražena pred svojim navijačima.

Kiks Bajerna i samo bod na domaćem terenu protiv Šalkea (1:1) u 19. kolu, nije uspio da iskoristi drugoplasirani Lajpcig.

Tim koji ove sezone sjajno s klupe vodi Ralf Haselhut nije imao šanse protiv raspoložene Borusije Dortmund.

Na rasprodatom "Signal Iduna Parku" slavila je 1:0 (1:0) golom Pjera Emerika Obamejanga i tako ni u 30. uzastopnom meču pred svojim navijačima nije doživjela poraz.

Ubojiti napadač iz Gabona, koji se našao na udaru čelnika kluba zbog najava da će napustiti Borusiju Dortmund na kraju sezone, odlučio je meč u 35. minutu.

Teži posao odradio je Osman Dembele. Sjajno se oslobodio dvojice svojih čuvara, a onda milimetarski precizno u glavu pogodio Obamejanga, kojem je ostao lakši dio, da se pokloni i zatrese mreću nemoćnog golmana gostiju.

Imao je Lajpcig priliku da se eventualnim trijumfom približi na samo bod zaostatka vodećem Bajernu iz Minhena, ali je večeras nije to bila ona ekipa koja je u prethodnih 18 prvenstvenih mečeva zabilježila 13 pobjeda.

"Milioneri" su dominirali i u nastavku. Sjajne prilike promašili su Obamejang i prije svega Marko Rojs, koji nije uspio da iskoristi nekoliko stoprocentnih šansi, pa gosti mogu biti zadovoljni što su iz Dortmunda otišli samo sa jednim golom u mreži.

Mogli su promašaji skupo da koštaju domaće.

Fudbaleri Lajpciga postigli su gol u četvrtom minutu nadoknade, ali je on poništen zbog milimetarskog ofsajda.