Sevilja, Bazel i Seltik prošli grupu, Lacio pred ispadanjem iz Lige Evrope!

Završena "prva tura" utakmica četvrtog kola Lige Evrope. Bilo je drame, bilo je i iznenađenja.

Dva šokantna poraza od Seltika mogli bi da koštaju fudbalere Lacija plasmana u šesnaestinu finala Lige Evrope.

U Glazgovu je bilo 2:1 za zeleno-bele golom u 89. minutu, iako su gostili vodili, a ovog četvrtka u Rimu identičan rezultat, s tim da je Seltik drugi gol postigao još kasnije - u petom minutu nadoknade!

To je, takođe, prvi put ikad da je Seltik pobijedio italijanski tim na gostovanju u nekom evropskom takmičenju!

Škotski tim je ovom pobjedom obezbijedio prolaz u narednu fazu dva kola prije kraja, a takmičenje će u narednoj rundi nastaviti i Sevilja, koja je bila ubjedljiva u Luksemburgu protiv Didelanža - 5:2.

Španci su tako zadržali maksimalan učinak poslije četiri kola, dok se pobjedom nad Karabagom 2:1 u trku za prolaz uključio i APOEL.

Vujadin Savić, Andrija Pavlović i Uroš Matić odigrali su cijeli meč za Kiprane, a posebno se istakao posljednji, poslije čijih centaršuteva iz kornera su uslijedili golovi. Drugi u 88. minutu.

U Grupi B sve je kao i prije ovog kola, pošto su obje utakmice završene remijima: Kopenhagen - Dinamo Kijev 1:1 i Lugano - Malme 0:0.

Bazel je u derbiju Grupe C savladao Hetafe kod kuće (2:1) i obezbijedio prolaz, iako dva kola prije kraja ima dostižna četiri boda više upravo od Španaca, kao i od Krasnodara, koji je pobjedom nad Trabzonom 3:1 zadržao nadu da može prestići tim Nemanje Maksimovića.

PSV je propustio šansu da pobjedom u Lincu zakorači u drugu fazu, ali ga je LASK usporio slavivši sa ubjedljivih i neočekivanih 4:1. Domaćin je tako ostao u konkurenciji za prolaz, a uz to na prvo mjesto postavio Sporting, koji je u Norveškoj protiv nemotivisanog Rozenborga pobijedio 2:0.

Golom Rondona poslije kornera u 87. minutu, rumunski Kluž je savladao Ren 1:0 i šanse Lacija za prolaz poslije novog poraza od Seltika sveo na teoriju.

Filip Kostić je postigao vrlo lijep gol iz "slobodnjaka" za Ajntraht, ali uzalud, pošto je njegov tim poražen u Liježu. Standard je do tri boda stigao golom Lestjena u četvrtom minutu nadoknade i sada ima šest, isto kao i klub iz Frankfurta, dok je na prvom mjestu Arsenal sa 10.