"Apotekari" već četiri godine imaju lijek za ugrize "vukova"

Bajer iz Leverkuzena nastavio je tradiciju u Volfsburgu, gdje pune četiri godine nije poražen u Bundesligi- 0:2 (0:1).

Na "Folksvagen Areni" u Volfsburgu, "vukovi" pune četiri godine nisu uspjeli da savladaju Bajer Leverkuzen, koji je stigao na meč 11. kola Bundeslige nošen pobjedom nad madridskim Atletikom u Ligi šampiona (2:0).

Iako "apotekarima" ne ide pretjerano dobro u njemačkom prvenstvu, s obzirom da nisu zabilježili pobjedu na četiri posljednja meča, ipak su uspjeli da osvoje sva tri boda u Volfsburgu i prekinu taj negativan niz.

S druge strane, Volfsburg nije zaustavio svoju "crnu" seriju, pa je i u četvrtom uzastopnom meču u svim takmičenjima osjetio gorčinu poraza.

VOLFSBURG - BAJER LEVERKUZEN 0:2 (0:1)

Do petog ovosezonskog trijumfa, gosti iz Leverkuzena su stigli zahvaljujući solo akciji Kerima Belarabija u 25. i kontranapadu rezerviste Paulinja u 96. minutu.

I to je otprilike sve vrijedno pomena iz nedjeljnog meča 11. kola šampionata Njemačke.

Belarabi je poslije početnog ispitivanja snaga majstorski probio po desnoj strani, "promiješao" trojicu "vukova" i iskosa pogodio mrežu za vođstvo gostiju - 0:1.

Mogli su "apotekari" u finišu prvog poluvremena da udvostruče vođstvo, ali je udarac Kevina Folanda odbranio golman Volfsburga Pavao Pervan i to u situaciji "jedan na jedan".

Domaćin je jedinu šansu u prvom dijelu propustio par minuta prije pogotka gostiju kada je šut Vuta Veghorsta završio pored desne stative, a isti epilog bio je i na otvaranju drugog poluvremena poslije udarca Feliks Klausa.

Uzvratio je Bajer novom prilikom u 57. minutu kada je Nadiem Amiri mogao praktično da riješi pitanje pobjednika, ali nije bio precizan.

Do kraja su izabranici Olivera Glasnera pokušavali da stignu barem do jednog boda, međutim, njihova inicijativa nije ni najmanje napravila probleme Bajeru, koji je čekao neku grešku ili kontranapad, da protivniku zada konačni udarac.

Prilika se ukazala u 90. minutu kada je rezervista Paulinjo, netom što je ušao u igru, istrčao ispred Pervana, ali je kao pobjednik iz ovog duela izišao golman Volfsburga.

Ipak, duboko u šestom minutu sudijske nadoknade, Paulinjo je bio precizan iz "preslikane akcije" za potvrdu vrijedne pobjede - 0:2.

Leverkuzen je sada krenuo prema vrhu tabele, trenutno je na osmom mjestu, dok su "vukovi" drugim porazom ove sezone pali na desetu poziciju.