Prvo poluvrijeme ''uspavanka'', drugo "vatra'' - remi SPAL-a i Đenove

13. kolo Kalča zaključeno je podjelom bodova SPAL-a i Đenove, timova koji se u ovom trenutku nalaze u zoni ispadanja, te ishodu večerašnjeg duela ne mogu previše da se raduju ni jedni ni drugi

U prvom poluvremenu duela timova koji se bore za goli prvoligaški život nismo vidjeli mnogo toga, a onda je nastavak ponudio nešto sasvim drugo i, što je najvažnije, pogotke:

SPAL – ĐENOVA 1:1 (0:0)
/Petanja 55 pen – Sturaro 57/

Prethodna tri okršaja SPAL-a i Đenove takođe su završena rezultatom 1:1, a posljednji put se jedna od ove dvije ekipe radovala trijumfu nad drugom 29. oktobra 2017. godine, kada je na mjestu gdje je igran večerašnji duel SPAL upisao pobjedu rezultatom 1:0.

Uspavanka koju su navijači na stadionu ''Paolo Maca'' gledali tokom prvog poluvremena prekinuta je samo u tri navrata – iz sve tri su kao junaci izašli čuvari mreža.

Punih trideset minuta se čekalo na prvu šansu na utakmici. U izglednoj prilici bio je SPAL-ov Jakopo Sala koji se odlučio na dalekometni udarac, ali je rumunski internacionalac Andrei Radu bio dobro postavljen.

Đenova je uzvratila domaćina u 35. minutu, kada je Lukas Lerager pokušao udarcem glavom da ugrozi Etrita Berišu, koji se ''revanširao'' Raduu, koji se ponovo istakao u finišu, kada je sjajnom intervencijom spriječio Poljaka Arkadiuša Reku da dovede SPAL u vođstvo.

Drugo poluvrijeme bilo je nemjerljivo kvalitetnije.

Bilo je ''vatre'' ispred oba gola, a postignuta su dva pogotka – i to u intervalu od samo dva minuta!

Prvo je u 55. minutu kapiten Đenovljana Domeniko Krišito u šesnaestercu svog tima oborio Simonea Misirolija, dosuđen je penal za SPAL, a siguran egzekutor bio je Andrea Petanja, postigavši svoj četvrti gol u ovoj sezoni, ili, bolje reći, prvi nakon više od pedeset dana i meča sa Parmom, kada je SPAL i posljednji put trijumfovao u italijanskoj eliti.

Đenova, za koju je svih 90 minuta odigrao Ivan Radovanović, odmah je uzvratila.

U 57. minutu je mrežu domaćeg tima udarcem glavom zatresao Stefano Sturaro, na kojeg je posljednja linija SPAL-a zaboravila nakon centaršuta Paola Giljonea.