Pobeda "farmaceuta" za treće mesto, šok u Istanbulu

Bajer Leverkuzen je vrlo blizu plasmana u Ligu Evrope, dok je Galatsaraj ispustio pobjedu u posljednjem minutu, što je Klub Briž dovelo na korak od trećeg mjesta.

Pari sen Žermen i Real Madrid su sigurni učesnici osmine finala, a Klub Briž je vrlo blizu da se plasira u Ligu Evrope. Galatasaraj bi već nakon utakmice 6. kola Lige šampiona mogao da završi ovosezonsko učešće u Evropi.

Galata je bila nadomak pobjede, ali je primila gol praktično u posljednjem minutu i ostala na začelju – 1:1 (1:0).

Slika će biti kompletna baš onako kako red nalaže – nakon šeste runde, kada Belgijanci dočekuju Real, a Turci gostuju na "Parku prinčeva".

Adem Bujuk doveo je Turke do prednosti u 11. minutu i domaćin je taj rezultat čuvao sve do drugog minuta sudijske nadoknade. Sve je zakuvao Krepin Diata! Senegalac je dobio loptu na desnoj strani terena, krenuo je s njom ka sredini i šesnaestercu, a zatim opalio sa 17-18 metara i pogodio dalji ugao za tajac na stadionu.

Zanimljivo da su Klinton Mata i strijelac gola za Briž zaradili crvene kartone zbog nepropisnog radovanja. Obojica su već imali žute, a skidanje dresova ih je skupo koštalo.

UŽIVO: Crvena zvezda - Bajern Minhen

TABELA (Grupa A): PSŽ (-1) 12, Real (-1) 7, Klub Briž 3, Galatasaraj 2 .

Bajer je sačuvao šansu i za osminu finala.

Pobjedom u Moskvi 2:0 (1:0) protiv direktnog konkurenta za treće mjesto, "farmaceuti" su izbacili Lokomotivu iz igre za Ligu Evripe, ali i sačuvali nadu za prolaz u drugu fazu elitnog takmičenja.

Za takav scenario im je potrebno i dosta sreće, pre svega da Juventus pobedi ili uzme bod Atletiku, a da u poslednjem kolu Bajer dobije Juve na svom terenu, a "jorgandžije" budu poražene od Lokomotive usred Madrida.

Zanimljivo je i da Rusi imaju i dalje teoretske šanse za treće mjesto, ali im je za tako nešto potrebno još veće čudo.

Bajer je pobijedio autogolom Rifata Zemaletdinova u 11. i Svena Bendera u 54. minutu.

TABELA (Grupa D): Juventus (-1) 10, Atletiko (-1) 7, Bajer 6, Lokomotiva 3.