Espanjol nastavlja da se diže, "žuta podmornica" napokon potonula

Sve bolje igra ekipa iz Barselone, pa su slavili uprkos crvenom kartonu.

Viljareal - Espanjol 1:2 Primera Izvor: GULIVER/GETTY IMAGES/ERIC ALONSO, Eric Alonso/Getty Images Europe

Nova godina - novi Espanjol! Poslednjeplasirani tim Primere je odlično započeo 2020. godinu, pošto su posle remija protiv Barselone u gradskom derbiju sada savladali Viljareal na gostovanju.

VILJAREAL - ESPANJOL 1:2 (0:1)
/Kazorla pen. 62 - Lopez 5, De Tomas 47/

Espanjol je u prvom delu sezone, tokom 2019. godine, imao samo dve pobede, ali su od početka nove neporaženi. I to na kakav način - prvo su remizirali protiv šampiona, da bi sada napokon upisali i trijumf.

Na gostovanju je savladan Viljareal i to posle dva udarca glavom, iskoristivši svaki trenutak nepažnje "žute podmornice". Prednost gostima je doneo već u 5. minutu David Lopez.

On je lepo reagovao na dodavanje Naldo i "u letu" glavom zakucao loptu u mrežu Viljareala.

Da je koncentracija domaćima bila slaba potvrdio je i rano primljen gol u drugom poluvremenu, kada je na centaršut Džonatana Kalerija na drugoj stativi bio Raul de Tomas da "spakuje" loptu u mrežu Serhija Asenha.

Nedugo zatim je Havi Lopez zbog igranja rukom skrivio jedanaesterac i dobio drugi žuti karton, Espanjol je ostao sa 10 igrača, a Santi Kazorla je smanjio rezultat na 2:1.

Ipak, i potpuna dominacija terenom u preostalih pola sata nije proizvela izjednačenje za Viljareal, pa je Espanjol probudio nadu svojim navijačima u borbi za opstanak.

Viljareal je, sa druge strane, prekinuo seriju trijumfa koja je iznosila pet mečeva.

Sve rezultate i tabelu Primere možete da pronađete OVDE.