Brašanac i Osasuna napokon do pobede, čekali 54 dana!

Sada se lakše diše u Pamploni...

Osasuna-Levante-2-0-Primera-Darko-Brasanac-igrao-90-minuta Izvor: JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE

Gotovo da su bili i zaboravili slast pobede, zona ispadanja postajala im je sve bliža, ali su direktnog rivala iz donjeg dela tabele pobedili u pravi čas - Osasuna je uspela da slomi otpor Levantea.

OSASUNA - LEVANTE 2:0 (0:0)
/Garsija pen. 81, Perez 84/

Domaći sastav je bio bez pobede još od 1. decembra 2019. godine i čekalo se puna 54 dana da umesto "nule" ili "jedinice" upišu i neki drugi broj bodova na svoj konto.

Levante nije briljirao, nije uspevao ni da ozbiljnije zapreti i kako je vreme odmicalo tako su postajali sve zadovoljniji sa onih početnih 0:0.

Ipak, uporna Osasuna, za koju je svih 90 minuta odigrao Darko Brašanac (zaradio i žuti karton zbog raspravljanja), uspela je da na kraju iskoristi onu najbolju priliku. Igrao se 81. minut kada je Ruben Garsija materijalizovao jedanaesterac i tako ulepšao veče domaćim navijačima.

Da Levante neće moći da se vrati u meč pokazalo se samo tri minuta kasnije kada je Mark Kardona ušao u šesnaesterac gostiju, odigrao povratan pas na koji natrčava Injigo Perez i stavlja tačku na pobedu Osasune - 2:0!

Tim iz Pamplone se tako malo podigao na tabeli Primere upisavši šestu pobedu u prvenstvu.

Osasuna: Herera, Vidal, Aridane, D. Garsija, Estupinan, Tores (od 69. Perez), Brašanac, Monkajola, R. Garsija, Avila (od 58. Ibanjez), Adrijan (od 69. Kardona)

Levante: Fernandez Abarisketa, Vezo, Kabako (od 84 Ernani), Postigo, Tonjo, Miramon, Kampanja, Melero (od 78. Vukčević), Ročina, Majoral (od 72. Morales), Rodžer