Paderbornu bi bilo bolje da nije poveo...

Do polovine prvog poluvremena sve je išlo kao po loju za domaće, a onda se sve preokrenulo.

Paderborn - Volfsburg 2:4 Bundesliga 20. kolo Izvor: Gulvier/Getty Images/Christof Koepsel/Bongarts

Kada je Paderborn u 22. minutu poveo protiv Volfsburga, domaći navijači nisu mogli ni slutiti da će gol Bena Colinskog biti skoro sve pozitivno što se desilo njihovim izabranicima u 20. kolu Bundeslige.

Od druge polovine prvog poluvremena, sve je krenulo nizbrdo za domaćina, koji je na kraju doživio ubjedljiv poraz 2:4 (1:2).

Prvo je u 26. minutu Robin Knohe pogodio za 1:1, sedam minuta kasnije Gerit Holtman dobio je direktan crveni karton, da bi "vukovi" pet minuta prije odlaska na odmor iskoristili igrački suficit i preko Danijela Ginčeka stigli do potpunog preokreta.

Početkom nastavka Paderborn je imao dvije veoma dobre prilike za izjednačenje, a kada domaći nisu uspjeli da ih realizuju, kazna je brzo stigla - ponovo je Ginček pogodio - 1:3.

Nisu se domaći predali ni sa igračem manje.

Sebastijan Vasilijadis u 73. minutu preciznim dalekometnim udarcem smanjio je na 2:3, ali nada u povratak kratko je trajala, jer je Maksimilijan Arnold samo tri minuta kasnije majstorski pogodio iz slobodnog udarca, te ponovo svom timu osigurao dva gola prednosti.

Do kraja se rezultat nije promijenio.

Seriju od tri poraza fudbaleri Volfsburga tako su prekinuli u gostima protiv "fenjeraša", koji u posljednje vrijeme igra mnogo bolje nego u prvom dijelu sezone (dva trijumfa u prethodna tri kola).

Ipak, današnjim porazom dodatno je sebi zakomplikovao borbu za opstanak u Bundesligi.