Tradicionalni karneval u Majncu "bitniji" od utakmice sa Šalkeom!

Posljednji meč 22. kola Bundeslige u Majncu prošao je u znaku tradicionalnog karnevala.

Majnc - Šalke 0:0, Bundesliga, 22. kolo Izvor: Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Poznata turistička atrakcija u Majncu je karneval, koji se tradicionalno održava od ranog 19. vijeka, nije razočarao ni u subotu na stadionu "Opel Arena" jer su navijači ispunili tribine pod maskama, a karnevalske dresove obukli su i igrači Ahima Bajerlorcera.

Ali, razočarala je igra oba tima.

MAJNC - ŠALKE 0:0

Gosti iz Gelzenkirhena, za koje je od starta nastupio srpski reprezentativac Matija Nastasić, bili su za nijansu bolji rival, imali su i nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli da pogode mrežu Robina Centnera.

Prvu stopostotonu šansu propustio je Mihael Gregorič u finišu prvog poluvremena kada mu je defanzivac domaćina izblokirao udarac, da bi početkom drugog dijela Veston Mekeni bio za malo neprecizan.

U posljednjih dvadesetak minuta, treneri oba tima, Bajerlorcer iz Majnca i Šalkeov David Vagner, izvršili su nekoliko izmjena s namjerom da izbjegnu najnepopularniji rezultat, ali do kraja su mreže mirovale.

Najbolju priliku je propustio Majnc u 80. minutu kada se Robin Kvajzon našao oči u oči sa golmanom gostiju Aleksandrom Nibelom, međutim, prečka je spasila Šalke.

U sudijskoj nadoknadi, sreća je bila i na strani Majnca jer je Veston Mekeni sam kao duh sa pet-šest metara promašio praktično prazan gol, pa je domaćin uknjižio prvi remi u kompletnoj sezoni i to tek u 22. utakmici.