Majnc nadoknadio 2:0 u Kelnu: Da li ste ikada vidjeli gol iz "spusta"?

Tradicija je važna i u doba korona virusa...

Keln - Majnc 2:2, Bundesliga, 26. kolo Izvor: Lars Baron/Getty Images Europe

Fudbaleri Kelna nisu nikad izgubili na "Rajn Energi" stadionu od Majnca u Bundesligi, ali su ispustili četvrtu pobjedu u devetom međusobnom dvoboju u elitnom razredu njemačkog fudbala u povratničkom 26. kolu, prvom, nakon pandemije korona virusa.

KELN - MAJNC 2:2 (1:0)

"Jarčevi" su u nedjelju pred praznim tribinama imali sigurno vođstvo golovima Marka Uta i Florijana Kajnca, da bi za desetak minuta prosuli dva boda nakon što su mladi igrači iz Afrike u ekipi Majnca demonstirali klasu!

Iako je domaćin po prvi put u 12 godina bio lišen pomoći klupske maskote, jarca Henesa, kojem nije dozvoljeno da prisustvuje utakmici zbog medicinskog protokola, Keln je poveo već na samom početku.

Sudija Gvido Vinkman je pokazao na bijelu tačku nakon što je francuski internacionalac i kapiten Majca Musa Niakate rukama odgurnuo Marka Uta. Ipak se njemački arbitar konsultovao s VAR sobom, koja je potvrdila njegovu odluku.

Penal je sigurno izveo Ut i tako "prekršio" nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac redovno promašuje kazneni udarac - 1:0.

Gosti nisu klonuli duhom uprkos ranom "minusu" već su do odlaska na odmor u poluvremenu kreirali, ali i propustili nekoliko odličnih prilika za izjednačenje. Prvenstveno Žan-Pol Boetius i Karim Onisivo, ali mora se priznati da je dobro reagovao i golman "jarčeva" Timo Horn.

Slično kao na početku prvog, domaćin je povisio vođstvo i na početku drugog poluvremena.

Brzo su "jarčevi" izveli akciju po desnoj strani, gdje je Dominik Dreksler majstorski na drugoj stativi pronašao Florijana Kajnca, koji je glavom poslao loptu pod prečku - 2:0. Pogodak su proslavili kršenjem fizičke distance, što se vidi na fotografiji...

Izvor: Lars Baron/Getty Images Europe

Međutim, samo šest minuta kasnije, gosti su uspjeli da smanje rezultat pogotkom rezerviste Taiva Ovonija!Nigerijac se odlično snašao u kaznenom prostoru nakon centaršuta Robina Kvazona i pogodio domaću mrežu - 2:1.

Izabranici Ahima Bajerlorcera dobili su tada krila i 72. minutu poravnali rezultat majstorijom Kamerunca Pjera Kundea Malonga!

Mladi kamerunski napadač je uzeo loptu blizu centra igrališta i pravolinijski kao u spustu, a ne slalomu, pretrčao kompletnu odbranu Kelna i matirao Horna - 2:2.

Do kraja se rezultat nije promijenio, baš kao ni tradicija da Keln ne gubi na svom terenu od Majnca...