"Mat u tri poteza" dovoljan Borusiji protiv Herte, igrao i Samardžić

Borusija Dortmund nanijela Herti prvi poraz poslije povratka Bundeslige.

Borusija Dortmund - Herta 1:0, Bundesliga 30. kolo Izvor: Lars Baron/Getty Images Europe

Borusija Dortmund se još nije predala kad je riječ o borbi za titulu!

"Milioneri" su u subotu nanijeli prvi poraz Bruni Labadiji, treneru Herte, koji je nakon pandemije korona virusa zabilježio tri pobjede i jedan remi!

BORUSIJA DORTMUND - HERTA 1:0 (0:0)

Na "Vestfalenu" je danas odigrano vjerovatno najlošije prvo poluvrijeme u ovoj sezoni Bundeslige, da bi samo jedna lijepa akcija u nastavku bila dovoljna da ekipa Lusijena Favra stigne do 19. trijumfa i smanji na sedam bodova razlike u odnosu na aktuelne i najvjerovatnije buduće šampione - Bajern iz Minhena.

Osim na samom početku meča prilikom zagrijavanja i starta na centru igrališta, gdje je ponovo odana počast ubijenom 46-godišnjem Afroamerikancu Džordžu Flojdu i istaknuta privrženost borbi protiv rasizma, ništa se nije dešavalo u prvih 45 minuta.

Napadač Borusije Džejdon Sančo je drugi dio susreta otvorio "nemogućim" promašajem sa pet metara nakon akcije Torgena Azara, potom su promašili još nekoliko poluprilika, da bi konačno poveli u 57. minutu.

Bio je to "mat u tri poteza" - Sančo je centirao s lijeve strane, glavom je loptu spustio na Julijan Brant na ivicu kaznenog prostora, a Turčin Emre Džan je plasirao u sami ugao za kako se ispostavilo na kraju pobjedu - 1:0.

Njemački tinejdžer srpskog porijekla Lazar Samardžić u finišu je ponovo dobio priliku da upiše poneki minut u Bundesligi. Igra na poziciji klasičnog plejmejkera, a nedavno se našao na listi 60 najtalentovanijih igrača na svijetu kojeg prate najveći klubovi Evrope.

Do kraja se uglavnom igralo na sredini terena, bez pravih stopostotnih šansi, osim u samom finišu kada je golman gostiju Rune Jarštajn spriječio "ovjeru" pobjede Borusije nakon udarca Aleksa Vitsela.

Crno-žuti su s nova tri boda zacementirali drugu poziciju, dok je Herta, za koju su od početka nastupili srpski fudbaler Marko Grujić i nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević,  zabilježila 12. poraz i ostala u sredini tabele.