"Prokletstvo" Krupe traje, ni u 14. meču Radnik nije savladan

Srpski derbi 5. kola m:tel Premijer lige BiH u Krupi na Vrbasu okončan bez pobjednika. Tuzla siti nanijela četvrti uzastopni poraz sarajevskom Olimpiku.

Krupa - Radnik 1:1, Tuzla siti - Olimpik 3:2 m:tel Premijer liga BiH 5. kolo rezultati i tabela Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Žarko su fudbaleri Krupe željeli konačno da savladaju Radnik, ali je tim iz Bijeljine i na 14. meču sa timom iz Krupe na Vrbasu ostao neporažen.

U derbiju 5. kola m:tel Premijer lige BiH, u Krupi na Vrbasu, Krupa i Radnik odigrali su bez pobjednika 1:1 (0:0).

KRUPA - RADNIK 1:1 (0:0)

Veoma tvrd meč viđen je u prvih 45 minuta, ali ne i golovi, da bi se mreže tresle u nastavku.

Golom Seida Zukića, inače prvim u dresu Radnika, tim iz Bijeljine stekao je vođstvo u Krupi na Vrbasu, ali su domaći veoma brzo uspjeli da se vrate i izjednaće.

Egal, ispostaviće se i bod Krupi, nakon odličnog solo prodora donio je Nikola Mandić u 69. minutu.

Krupa i Radnik tako su u 12. premijerligaškom meču čak deseti put podijelili bodove.

Gol-razlika na strani je tima iz Bijeljine, 18:14. Podsjetimo da je u dva finalna meča Kupa RS, jednom bilo neriješeno (Bijeljinci slavili na penale), dok je u drugom susretu Radnik bio uspješniji.

KRUPA: Kolak, Redžić (75. Dujaković), Makitan, Modić, Puzigaća, Palić, Galić, Maksimović, Andrejić (85. Blažević), Mandić, Golubović (85. Glišić). Trener: Zoran Marić.

RADNIK: Kozić, Novaković, Mekić (46. Gogić), Vasić, Bradonjić (72. Motika), Popara (78. Janjić), Zukić, Huseinbašić (72. Šarić), Đurić, Koraksić, Šubert. Trener: Slavko Petrović.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Olimpika i nakon petog kola su zakucani za dno tabele, bez ijednog boda.

Četvrti uzastopni poraz (duel sa Sarajevom odgođen), sarajevski "vukovi" doživjeli su na gostovanju na "Tušnju", gdje je Tuzla siti slavila 3:2 (2:1).

TUZLA SITI - OLIMPIK 3:2 (2:1)

Ekipa Darka Vojvodića, koji je zaradio isključenje zbog protesta sredinom prvog poluvremena, veoma loše je startovala u povratničkoj sezoni u bh. eliti, te je i dalje jedina koja nije uspjela da osvoji niti bod.

Tuzlaci su poveli u golom Voje Ubiparipa u 19. minutu iz jedanaesterca, a upravo kod tog kaznenog udarca Vojvodić je udaljen s klupe.

Nedugo zatim, u 26. minutu, mrežu gostiju zatresao je i kapiten Ajdin Nukić, da bi prednost rivala uspio da "prepolovi" Slobodan Milanović, ofanzivac koji je nedavno u Olimpik stigao na pozajmicu iz Sarajeva.

Ipak, kada je Hrvoje Barišić u 61. minutu i treći put zatresao mrežu Marka Sušca, bilo je jasno da će bodovi ostati u Tuzli.

Sve što su gosti uspjeli da urade do kraja je gol za konačnih 3:2, koji je u samom finišu meča postigao kapiten Olimpika Adnan  Osmanović.

TUZLA SITI: Muminović, Barišić, Karjašević (52. Nikolić), Kojić, Rugašević, Ramić (52. Crnkić), Nukić (80. Moris), Ubiparip, Rustemović, Đerić (46. Džafić), Maksimović (85. Mešinović). Trener: Zlatan Nalić.

OLIMPIK: Sušac, Milović (65. Šišić), Beširević (57. Imamović), Adžem, Muminović, Osmanović, Zeba (76. Tabaković), K. Handžić (46. Barjaktarević), Milanović, Hadžanović (65. F. Handžić), Lekanić. Trener: Darko Vojvodić.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević