Srbin sprečio blamažu: Bivši igrač Zvezde i Partizana sačuvao Olimpiju od bruke!

Autor Mladen Šolak

Vicešampiona Slovenije minuti delili od poraza kod kuće od predstavnika Islanda. I to sa igračem više!

Srbin sprečio blamažu: Bivši igrač Zvezde i Partizana sačuvao Olimpiju od bruke! Izvor: MN PRESS, MONDO/Vladimir Sukdolak

Olimpija iz Ljubljane se baš provukla!

Prošlog meseca je izgubila titulu u poslednjem kolu protiv Celja, a večeras su je minuti delili od blažame – eliminacije od sedmoplasiranog tima prošlog prvenstva Islanda.

I to sa igračem više!

Olimpija - Rejkjavik 2:1 (0:1), *posle produžetaka

Slovenački predstavnik je od šestog minuta igrao sa igračem više jer je Otesen dobio crveni zbog faula nad Bagarićem. Ipak, Islanđani su prvi poveli, golom Magnusa Otara Karlsona u 27. minutu.

Dugo su Ljubljančani pokušavali da izjednače i uspeli su tek u 88. minutu pogotkom Matica Finka za 1:1 i produžetke.

Islanđane su minuti delili od prvog proslaka bilo kog evropskog kola, ali nisu uspeli. U drugom produžetku im je presudio bivši omladinac Zvezde i prvotimac Partizana Radivoj Bosić.

Momak koji je pretprošle zime zamenio dresove "večitih" rivala ovog meseca je stigao u Olimpiju i već na početku epizode u Sloveniji dao jako važan gol.

U suprotnom, moguće je da bi crvenili obrazi Olimpije.