Šampion odnio bodove s "Tušnja", Fanimo dvostruki strijelac za Sarajevo

Odličan meč odigrali su Sloboda i Sarajevo, a "bordo" tim nakon mnogo uzbuđenja slavio je 3:2.

Sloboda - Sarajevo, PL BiH, 8. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva vraćaju se pjevajući iz Tuzle.

U jednom od najzanimljivijih mečeva osmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, aktuelni šampion slavio je 3:2 (2:1), a briljirao je dvostruki strijelac Matijas Fanimo.

SLOBODA - SARAJEVO 2:3 (1:2)

U prvom poluvremenu viđena su tri gola, u nastavku još dva.

Sarajevo je povelo na "Tušnju", ali je Sloboda uspjela da izjednači, da bi u finišu gosti ponovo stigli do prednosti pred odmor u poluvremenu (1:2).

Pogodak za vođstvo "bordo" tima postigao je engleski internacionalac Matijas Fanimo u 27. minutu kada je napravio sjajan solo prodor i iskosa pogodio mrežu Adnana Golubovića - 0:1.

Međutim, uzvratili su domaći fudbali u 42. minutu poslije greške golmana Elvisa Džafića, koji je neshvatljivo propustio da uhvati loptu, a u mrežu je ubacio Emir Jusić - 1:1.

Ipak, prije odlaska na odmor, tim Vinka Marinovića je uspio da ponovo stekne prednost golom kapitena Mersudina Ahmetovića. Iako su domaći smatrali da je golu prethodila nedozvoljena pozicija napadača Sarajeva, gol je priznat.

Mogao je Fedor Predragović početkom nastavka izjednačiti rezultat, ali Džafić je odlično intervenisao. Pokušavali su domaći da stignu zaostatak, ali nisu uspjeli. Naprotiv, gosti su postigli još jedan gol.

Rahmanović je imao dvije dobre šanse, a onda je Fanimo svojim drugim golom donio nedostižna dva gola prednosti "bordo" timu.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Sve što su domaći do kraja uspjeli je lijep pogodak Beganovića u samom finišu za konačnih 2:3.

Sa ova tri boda ekipa Vinka Marinovića učvrstila se na čelu tabele i sada ima pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Željezničar, koji ima i utakmicu manje.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Kurtalić, Tomašević, Maksimović, Mujkić, Beganović, Predragović, Beganović i Husejinović. Trener: Gradimir Crnogorac

SARAJEVO: Džafić, Pidro, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Sušić, Pejović, Rahmanović, Fanimo, Tatar i Ahmetović. Trener: Vinko Marinović

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević