"Protiv Nijemaca igralo devet igrača koji će nastupati i u narednom ciklusu, to je veliki dobitak!"

Evo šta je u odjavi meča u Firtu rekao selektor mlade reprezentacije BiH Slobodan Starčević

EURO 2021 kvalifikacije Njemačka BiH Slobodan Starčević Izvor: FS BiH/promo

Mlada reprezentacija Bosna i Hercegovina izgubila je večeras sve nade za plasman na EURO 2021.

Izabranici Slobodana Starčevića poraženi su u Firtu od Njemačke rezultatom 1:0, pa će za "zmajiće" novembarski meč sa Belgijom biti revijalnog karaktera.

"Ova grupa igrača je odlično radila tokom pripremnog perioda i to se osjetilo večeras na utakmici. Nijemci jesu imali inicijativu, ali mi smo brzom tranzicijom uspijevali da stvorimo nekoliko prilika i takvu igru smo i najavljivali. Nažalost, primili smo taj gol, za koji se svi slažu da je bio nakon prekršaja. U drugom poluvremenu smo izašli još hrabrije i u posljednjih 20 minuta smo imali situaciju gdje mi pritišćemo Nijemce. Pozitivna stvar je i to da je večeras nastupilo devet igrača koji će moći da igraju za U-21 selekciju i u narednom ciklusu. To je sigurno veliki dobitak za ovu reprezentaciju", prenio je Starčevićeve riječi zvanični sajt Fudbalskog saveza BiH.