Debakl Borca u Čapljini: 50 primljenih poena za poluvrijeme, na kraju 95:68

Poslije dva vezana trijumfa, ubjedljiv poraza Banjalučana u domaćem prvenstvu.

KK Čapljina - KK Borac 95:68 Košarkaška Liga BiH Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Veoma loše Borac je otvorio povratničku sezonu u najjačem rangu bh. košarke, ali nakon četiri uvodna poraza, uslijedila su dva trijumfa u nizu i činilo se da su Banjalučani prebrodili početnu krizu.

Ipak, večeras su u Čapljini, u zaostaloj utakmici 7. kola Lige BiH, doživjeli ubjedljiv poraz 95:68, a katastrofalan poraz dao se naslutiti već nakon prve četvrtine, u kojoj su gosti ubacili samo osam poena, a domaćin 25.

Jedino su Banjalučani ravnopravni bili u drugoj četvrtini, koja je završena 25:25, da bi novi pad uslijedio u trećem kvartalu. Tim iz Čapljine je ovaj period igre riješio u svoju korist 24:17, baš kao i odlučujućih 10 minuta, u kojima je bilo 21:18.

Gojko Sudžum sa 19 poena i osam skokova bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu, a istakli su se još Aleksa Jugović sa 18 poena, Josip Naletilac ubacio je 16, Vladimir Ivelja 14, a Matija Milin 13 poena.

Džonatan Dejvis prednjačio je u Borcu sa 17 poena, a tri manje ubacio je Nemanja Nikolić.

U narednom kolu "crveno-plavi" ponovo gostuju, ovaj put Bosni u Sarajevu.

Večeras je odigran još jedan susret, i to odgođeni meč 5. kola. Leotar je kao gost savladao Mladost 77:72, te tako konačno, nakon sedam godina, Mrkonjić Grad napustio neporažen.

TABELA: Široki 5-1, Leotar 4-3, Čapljina 3-4, Čelik 4-3, Sloboda 3-3, Borac 2-5, Kakanj 2-5, Spars 4-0, Zrinjski 4-0, Promo 3-2, Mladost 1-5, Bosna 2-3, Bratunac 1-4.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.