Sada je zvanično - NBA veteran mora na oporavak

Danilo Galinari povrijeđen, mora na pauzu NBA Izvor: MN PRESS

Iskusni krilni košarkaš Danilo Galinari stigao je ove jeseni u Atlantu istovremeno kada i naš Bogdan Bogdanović, ali je njegov početak sezone bio mnogo teži.

Galinari je 30. decembra doživeo povredu skočnog zgloba desne noge, a detaljni pregledi su utvrdili da će morati da odsustvuje bar dve nedelje.

Atlanta se posle dobrog početka sezone (4-3) oglasila saopštenjem i potvrdila rezultate testova, koji pokazuju "oticanje i upalu", pa će zato Galinari morati na odmor.

Ova povreda se dogodila u kasnoj fazi prve četvrtine utakmice protiv Bruklina, kada je Galinari bio u borbi za loptu protiv Kajrija Irvinga. Plejmejker Netsa je kolenom slučajno udario zadnji deo Italijanove noge i tako izazvao okretanje zgloba.

Bogdanovićev saigrač je tada napustio igru i nije se vraćao i po svemu sudeći ni neće sve do poslednje nedelje januara.

U međuvremenu će propustiti utakmice protiv Šarlota (kod kuće i u gostima), Filadelfije, Finiksa, Jute, Portlanda, Minesote, Detroita...

Sa druge strane, dobra vest je to da je Bogdan Bogdanović u porazu od Njujork Niksa doživeo blažu povredu i očekuje se da na Božić po julijanskom kalendaru (četvrtak) bude u sastavu za meč protiv Šarlota.

Galinari (32) je prosečno ove sezone postizao devet poena po utakmici, a na terenu je provodio po 14 minuta.