Dominacija Nikole Jokića, nezaustavljiv je: "Sipao" 35 poena za pobjedu Denvera, o jednom potezu svi pričaju! (VIDEO)

Zvijezda Nagetsa ponovo bio pravi lider na terenu.

Denver - Minesota 123:116 NBA liga Nikola Jokić 37 poena Izvor: Tanjug/AP/David Zalubowski

Nova strašna partija Nikole Jokića - srpski centar nastavlja da dominira NBA ligom. Malo je timova koji mogu da izađu na kraj sa momkom iz Sombora, a Minesota definitivno nije jedan od njih - Jokić je vodio Denver do pobjede!

DENVER NAGETS - MINESOTA TIMBERVULVS 123:116
/34:22, 28:43, 31:31, 30:20/

Stigao je Denver do treće pobjede u sezoni i to preokretom u posljednjoj četvrtini, a i ovoga puta je tim iz Kolorada predvodio izvanredni Nikola Jokić.

Srbin je ponovo dominirao i poigravao se protivnikom - Jokić je protiv Minesote ubacio čak 35 poena uz 15 skokova i šest asistencija i tako pokazao Minesoti da će negdje drugdje morati da traže pobjedu.

Time je Jokić ušao u istoriju NBA i uradio nešto što niko nije prethodnih 58 godina!

Jokić je za 37 minuta provedenih na terenu imao 11/19 pri šutu za dva poena, 1/1 za tri i 10/12 sa linije slobodnih bacanja. Imao je Jokić i tri ukradene lopte i jednu blokadu koju je načinio, ali i poteze koji će ponovo ispuniti "hajlajtse" NBA lige.

Takav slučaj je bio i sa ovom asistencijom za prepričavanje:

Vodili su Nagetsi gotovo čitavo prvo poluvrijeme, prije nego što ih je pad na kraju druge četvrtine koštao gubitka prednosti.

Minesota je tada ubacila čak 43 poena za 12 minuta, a poslije izjednačene treće četvrtine, Jokić je uz pomoć Mareja, Kampaca i Bartona, poveo Denver ka preokretu i trećoj pobjedi u sedmom meču u sezoni.

Osim nezaustavljivog Jokića, u Denveru su se istakli i Vil Barton sa 20 poena, Džamajkl Grin sa 17, dok je Džamal Marej ubacio 13.

U timu Minesote je najbolji bio Dianđelo Rasel sa 33 poena i 11 asistencija, Huan Ernangomez je ubacio 25, dok su Entoni Edvards i Malik Bizli "izbrojali" po 15 poena.