Olimpijakos nije pomogao Zvezdi u borbi za TOP 8! Saša Obradović sve bliži četvrtfinalu, šamar za grčki tim u Monaku!

Tim iz Pireja nije bio od pomoći. Ubjedljiv poraz grčkog velikana...

olimpijakos izgubio od monaka Izvor: MN PRESS

Olimpijakos nije pomogao Crvenoj zvezdi. Čak naprotiv, odmogao je srpskom timu u borbi za TOP 8 Evrolige. Doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju u Monaku. Dobili su šamar od ekipe koju sa klupe vodi Saša Obradović.

Nekadašnji igrač i trener Zvezde tako nastavlja bitku za četvrtfinale i to upravo sa timom sa Malog Kalemegdana. Ovim trijumfom su poboljšali skor i učvrstili se na osmoj pozicij (12-13). Imaju sada jedan trijumf više od srpskog tima.

U Monaku se nije postavljalo pitanje pobjednika od druge četvrtine. Izuzev prvog kvartala grčki velikan nije bio ni blizu da priprijeti. Na kraju je doživio debakl - 92:72 (19:22, 29:9, 23:20, 21:21).

Prelomio je drugi kvartal u kom je Monako dao 29, a Olimpijakos samo devet poena. Utakmica bi vjerovatno trajala i kraće da sudijska trojka (Lamonika, Leskano, Ćići) krajem treće četvrtine nije napravila haos svojim odlukama i tehničkim greškama. Na kraju su isključili i Šekila Mekisika.

Najbolji kod pobjednika bili su Majk Džejms (25, 4as) i Dvejn Bejkon (15, 5sk), dok su se na drugoj strani istakli Mustafa Fal (18, 6sk) i Saša Vezenkov (18).

Monako do kraja ligaškog dijela sezone dočekuje Baskoniju i Albu, a između ta dva duela gostuje Armaniju. Zvezdu očekuju tri gostovanja (Alba, Bajern i Žalgiris), pa meč kod kuće sa Efesom na kraju.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!