Prva pobjeda Partizana u Evroligi i to kakva!

Partizan Virtus Bolonja Evroliga Izvor: MN PRESS

Partizan je ostvario prvu pobjedu u Evroligi i to na impresivan način! Tim Željka Obradovića je od prvog minuta meča u "Areni" bio bolji rival i odmah je napravio ozbiljnu razliku, a "plus 28" na kraju je dovoljan dokaz koliko su bili bolji rival od Virtusa.

Partizan je šutirao mnogo bolje, dali su 11 trojki, dok je Virtus imao samo 6, a uz to je Partizan imao čak 11 skokova više, čemu je najviše doprinio sjajni Matijas Lesor koji je nekoliko puta promašaje svojih saigrača pretvarao u efektna zakucavanja. Ne samo da je tako dodavao poene svom timu, već je dizao celu "Arenu" i atmosferu je dovodio do usijanja!

Obradovićeva ekipa je tokom meča imala više lidera, pa je tako sve počelo sa nekoliko uzastopnih poena Jama Madara koji je bio sjajan u prvoj četvrtini. Odmah je napravio Partizan 9:2, a kada je Džejms Naneli počeo sa svojim pogocima za tri prednost je skočila na 23:9. Morao je odmah da zove minute odmora Serđo Skariolo, ali ništa nije pomagalo.

U jednom momentu je pet poena povezao Kalj Vims i dao nekakav impuls svojoj ekipi, ali jednostavno to je bilo premalo. Najviše što je Virtus stigao da priđe je "minus 8" (36:28, ali su onda sjajnom igrom u poslednja dva minuta prvog poluvremena crno-bijeli otišli na 51:32 i već na poluvremenu sve vidjelo kuda ide ovaj meč.

U drugom poluvremenu prednost je samo rasla, u jednom trenutku je iznosila i 31 poen razlike (78:47), ali je potom Željko Obradović rotirao, odmorio je nosioce poptu Lesora i Nanelija koji su izneli najveći teret ovog meča, ali to nije pomoglo Virtusu da ublaži ovaj poraz.

Na kraju je najefikasniji u gostujućem timu bio Vims sa samo 10 poena, koji je bio jedini dvocifrenu u ekipi. Kod Partizana  sjajni Džejms Naneli imao je 20 poena uz po 4 skoka i asistencije, Matijas Lesor je uz 14 poena imao 7 skokova, Anđušić je ubacio 14, Madar 11, a Panter 10 poena uz 8 poena Tristana Vukčevića.

PARTIZAN: Vukčević 8, Ledej 4 (9sk), Koprivica 4, Panter 10, Papapetru 2, Egzum 3, Naneli 20 (4sk, 4as), Glas, Lesor 14 (7sk), Trifunović, Anđušić 14, Madar 11

VIRTUS: Kordinije 3, Menion 4, Belineli 3, Pajola 5, Bako 11, Žaite 6, Lundberg 4, Heket 5, Miki 5, Vims 10, Odželeje 6, Teodosić

22:14

KRAJ!

Velika pobeda Partizana nad Virtusom!

PARTIZAN - VIRTUS 90:62

22:12

38. minut: 85:62 za Partizan!

Trojka za Virtus, a Egzum promašuje trojku, da bi potom na šutu za tri bio fauliran Vims. On pogađa dva puta, a onda je fauliran Kevin Panter uz poene pa daje tri poena u ovom posedu za 83:58.

Novi poeni Nika Meniona sa penala, ali Partizan se ne da i u poslednja dva minuta ulazimo sa 85:62

22:06

35. minut: Polako prilazi Virtus, ali jako su daleko! 78:51

Promašuje trojku Panter, Bako se muči ispod koša i ističe napad Virtusa. A onda Željko Obradović na 78:60 traži tajmaut posle dva minuta bez poena njegovih igrača.

Sa linije penala novi poeni za Virtus za 78:51!

21:59

ČETVRTA ČETVRTINA: Katastrofa Virtusa! 78:47

Odmah poeni za Partizan, a onda još jedna trojka donosio 74:47. Prednost povečava Danilo Anđušić sa penala, a Kevin Panter trojkom iz dotrčavanja donosi 78:47 - katastrofa Virtudsa!

21:51

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Crno-bela rapsodija! 69:47

Lesor je fauliran i pogodio je dva slobodna bacanja, ali Virtus vraća poene sa penala, Anđušić ostaje sam i daje trojku za 69:46 i Partizan u poslednjem napadu u četvrtini pravi loš faul, a Semi Odželeje pogađa jedno bacanje za 69:47.

21:46

29. minut: NAAANEEELIII! 64:44

Teodosić promašuje trojku, ali Panter gubi loptu. Ipak na kraju trojka Nanelija diže prednost Partizana preko 20 razlike - 64:43. Danijel Heket je fauliran i pogađa jedno bacanje za 64:44.

21:43

27. minut: Naneli opet! 61:43

Naneli daje dva poena preko Teodosićča za 61:41, a onda Virtus opet gubi loptu. Nažalost onda je meč morao da stane jer se Ajzea Kordinije povredio i morao je hitno van terena.

Fauliran je ispod koša Bako i posle njegovih penala je 61:43.

21:35

24. minut: Ni poen da se primakne Virtus! 57:39

Lesor okreće Žaitea ispod koša i pogađa uz faul, a nakon njegovog promašaja hvata loptu Ledej. U narednom napadu se i on upisuje u strelce za 57:37, ali Pajola uspeva da poentira sa druge strane za 57:39.

21:30

DRUGO POLUVREME: Leeesooor! 53:34

Žaite pogađa prvi u drugom poluvremenu, a mogao je Virtus i bliže da priđe da je Teodosić pogodio trojku. Lesor je opet prikucao i vratio Partizan na 53:34.

21:24

Lista strelaca

Partizan je raspucan! Džejms Naneli je ubacio 15, Madar je takođe dvocifren sa 11 poena, Anđušić ima 7, a Lesor 6 poena.  Sa druge strane Virtus nema raspoloženih igrača. Miki i Vims imaju po 5, a Bako, Heket, Žaite i Lundberg po 4 poena.

21:21

Kakvo poluvreme - strašno poluvreme!

Kada je sve počelo sa dva odlična pogođena šuta Jama Madara naslutilo se da bi ovo mogla biti odlična utakmica za crno-bele. Vrlo brzo je morao Serđo Skariolo da zove tajmaut, a posle minuta odmora uspela je njegova ekipa da se koliko toliko vrati u igru.

Nakon nekoliko odličnih odbrana tim iz Bolonje je uspeo da se vrati na "minus osam", pa čak i "minus šest", ali onda je Partizan u poslednja tri minuta zaigrao strašnu košarku i otišao na odmor sa viškom od 19 poena!

21:13

POLUVREME! Razbijanje Virtusa - 51:32

Naneli u tranziciji za 3 i na 44:40 Serđo Skariolo mora da traži tajmaut! Posle tajmauta gubi Virtus loptu, a trojku daje Madar za 47:30! Uspeo je Heket posle faula Anđušića da smanji na 47:32, a posle poena Nanelija gotovo je poluvreme - 51:32.

Razbijen je Virtus za sada!

21:06

17. minut: Trojka Anđušića za 41:30

Džordan Miki dolazi do lopte ispod koša i poentira (36:26), a Ife Lundberg sa linije penala smanjuje dodatno na 36:28. Lesor je ponovo zverski zakucao, ali sa novim poenima posle faula opet je Virtus na "minus osam" - 38:30.

Anđušić daje trojku! 41:30

21:01

6. minut: Dva koša uz faul! 36:24

Danilo Anđušić pogađa posle bloka Koprivice, Panter krade loptu Belineliju i pogađa uz faul! Ne daje dodatno slobodno bacanje, a Marko Belineli se iskupljuje sjajnom trojkom za 33:24. Tristan Vukčević pogađa uz faul i sada je 65:24.

20:56

DRUGA ČETVRTINA: Efikasno - 29:21

Džordan Miki je ostao sam na trojci, ali je promašio, ali Bako je uspeo da posle promašaja Pajole pogodi za 27:13. Sa obe strane smo videli po jedan efikasan napad, a onda je Vims dao trojku u tranziciji 29:18.

Trojku daje Virtus i Željko Obradović je besan, traži tajmaut!

20:49

KRAJ PRVE ČETVTINE! Parni valjak MELJE! 27:11

Poeni za Virtus, a Naneli je sada promašio otvorenu trojku. Posle promašaja Bakoasa poludistance Egzum daje trojku za sjajnih 27:11.

Na kraju Egzum ne pogađa u poslednjem napadu - ali ovo je najboljih 10 minuta Partizana ove sezone!

20:45

8. minut: Partizan GAZI! 24:9

Teodosić baca loptu u aut, a Matijas Lesor zakucava za 19:6. Trojka Pajole pomalo vraća Virtus u igru za 19:9, ali Naneli vraća to za 22:9. Teodosić ne pogađa trojku, a Papapetru je fauliran i posle njegovih penala je 24:9.

20:38

5. minut: Tajmaut Skariola, ali ne pomaže - 15:6

Lesor je potpuno sam u kontri i zakucava za 13:4, a Serđo Skariolo zove minut odmora. Poeni Virtusa pod košem, a onda Madar pogađa sa poludistance za 15:6. Još jedan dobar potez Madara, faul nad njim u napadu pravi Žaite.

20:35

3. minut: Sad se zapalio Naneli! 11:4

Pogodio je i Papapetru, ali je pre toga istekao napad Partizana, a potom Džejms Naneli daje trojku za 7:0. Prve poene za Virtus dao je Heket, a Naneli je zaređao sa poenima za 9:2. Posle poena Žaitea, Naneli je nastavio za 11:4!

20:32

Počelo je serijom Madara - 4:0!

Počinje neverovatnim pogotkom Jama Madara za 2:0, a nakon promašaja Lundberga Madar ređa poene - 4:0!

20:15

Sastav Partizana!

Na ovom meču će u kombinaciji biti: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

20:01

Ko sve nema pobedu?

Posle nepuna četiri kola za sada pobedu u Evroligi nemaju Partizan, Crvena zvezda i Bajern. Da li će Partizan izaći iz tog društva?

19:28

Čekamo prvu pobedu!

Partizan se vratio u Evroligu, a na startna dva gostovanja Albi i Baskoniji doživeo je dva poraza. Potom je savladan nakon jako loše završnice u Areni od Olimpije iz Milana, a sada Željko Obradović i njegov tim žele prvu pobedu!

U goste stiže Virtus predvođen Serđom Skariolom i oporavljenim Milošem Teodosićem, ekipa koja u prva tri kola ima pobedu nad Bajernom i poraze od Žalgirisa i Monaka.

Duel počinje od 20:30.