Partizan izgubio od Olimpijakosa u četvrtom kolu Evrolige.

olimpijakos partizan evroliga uzivo prenos livestream Izvor: MN Press/Klodian Lato/Eurokinissi

Partizan je pao u Pireju, izgubio je od Olimpijakosa poslije drame i penal završnice - 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16, 13:9). Pokazao je srpski tim dva različita lica, dosta slabo prvo poluvrijeme, perfektna treća četvrtina, muke u četvrtoj i Panterovi promašaji za pobjedu, pa trojka Nanelija za produžetak. Na kraju, bez snage u dodatnih pet minuta...

Tim Željka Obradovića pokazao je reakciju poslije prvih 20 minuta, gubio je sa 12 poena razlike u tom dijelu, pa je Smailagić sve pokrenuo. Dominirao je u trećoj dionici, dao 11 poena, a tu četvrtinu srpski tim dobio je sa 26:10, imao je i "+14" (67:53). Djelovalo je da je kontrola u njihovim rukama. Međutim, domaći tim nije istakao bijelu zastavicu.

Olimpijakos je imao rješenje, vratio se u igru i preokrenuo. Gos je pogodio za "+3" u posljednjim sekundama (85:82), djelovalo je da će praviti faul, to se nije dogodilo. Naneli je ostao sam u ćošku i pogodio za produžetak. Veliki problem za Parizan bio je veliki broj igrača sa po pet ličnih, prvenstveno raspoloženi Smailagić, pa onda i Doužer, Kaminski prije njih. Na kraju je u penal završnici Milutinov imao mirnu ruku, a Vokap je stavio tačku.

OLIMPIJAKOS: Vokap 11 (4as), Gos 9, Kenan 11, Luncis 2, Larencakis 19, Papas, Fal 5 (4sk), Peters 15 (4sk), Papanikolau 10 (7sk), Milutinov 16 ()7sk), Tanulis, Abosi

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 18 (5sk), Avramović 5, Koprivica, Panter 17 (5sk), Smailagić 16, Jaramaz, Naneli 12, Trifunović, Anđušić 11, Doužer 6 (4sk), Kaminski 9

Dešavanja sa meča mogli ste da pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:44

STRELCI

22:42

KRAJ

Olimpijakos je pobedio - 98:94!

22:41

45' - VOKAP

Vokap daje oba penala, Olimpijakos vodi - 98:94.

22:41

45' - PETA LIČNA LEDEJA

Peta lična za Ledeja, Koprivica ulazi u igru - 96:94.

22:40

45' - FAUL NA ALEKSI

Opet brz faul, Gos faulira Aleksu, Avramović je sa penala dao prvo ,promašio drugo - 96:94.

22:38

45' - PENALI

Brz faul Anđušića, Larencakis je sa linije penala dao oba - 96:93.

22:36

45' - TAJM-AUT OBRADOVIĆA I ALEKSINI PENALI

Obradović je tražio tajm-aut. Larencakis faulira Avramovića koji daje oba penala - 94:93 za Olimpijakos. Još 9 sekundi!

22:34

45' - DRAMA!

Vokap izbija loptu Panteru, a Gos pogađa flouter - 94:91. Još 11 sekundi do kraja.

22:33

45' - FAUL NA MILUTINOVU

Milutinov je krenuo da zakuca, Ledej ga je faulirao, njegova četvrta lična. Nikola je bio polovičan sa penala - 92:91 za Olimpijakos.

22:32

44' - PANTER!

Panter za izjednačenje - 91:91!

22:31

44' - NEMA PROMENE ODLUKE!

Paterniko je pokazao da je lopta za Partizan i da ostaje odluka na terenu, još 1:32 do kraja. Olimpijakos vodi - 91:89.

22:29

44' - OPET SE GLEDA SNIMAK!

Vokap je promašio, Milutinov i Avramović skakali su za loptu, sudije su pokazale da je lopta za Partizan, Milutiinov tvrdi da je za Olimpijakos, sudije opet gledaju snimak - 91:89 za Olimpijakos.

22:28

43' - ISTEKAO NAPAD!

Velika borba Ledeja posle greške Pantera, pokušao je Zek, došao je do lopte, ali je istekao napad - 91:89.

Izvor: MN Press/Stelios Stefanou/Eurokinissi

22:27

43' - GREŠI NANELI

Naneli je pokušao preko ruke, dobacio je do prvog obruča, a Ledej je onda faulirao Milutinova i sprečio lake poene. Nikola je dao oba penala - 91:89 za Olimpijakos.

22:26

42' - VOKAP I NANELI

Vokap poentira sa poludistance, a onda Naneli gubi loptu, a Anđušić sprečava lake poene, Larencakis maši, a Nnaeli pogađa - 89:89!

22:24

41' - KRAJ ZA DOUŽERA

Doužer dobija petu ličnu grešku, pravi faul u napadu, Avramović ulazi u igru - 87:87.

22:23

KOŠ NANELIJA

Pogledajte kako je Naneli doneo produžetak.

22:22

41' - DOUŽER I MILUTINOV

Doužer pogađa sa poludistance, a Ledej faulira Milutinova koji daje dva slobodna bacanja, promašio je drugo, ali je Panter pogrešio, pa je Nikola dobio popravni i to je iskoristio  - 87:87.

22:19

40' - PRODUŽETAK!

Naneli je ostao sam i pogodio uz zvuk sirene, igraće se produžetak - 85:85! Olimpjiakos je odlučio da ne pravi faul u poslednjem napadu, a Naneli je to surovo kaznio.

22:18

40' - LARENCAKIS NA PENALIMA

Naneli pravi brz faul na Larencakisu, Grk je dao oba, Željko nema tajm-aut - 85:82!

22:17

40' - TAJM-AUT!

Barcokas je tražio tajm-aut, ostalo je 7 sekundi do kraja!

22:16

40' - DRAMA!

Kakva drama, Panter je uzeo loptu, Vokap ga je preuzeo, a Kevinu je ispala lopta, napad za Olimpijakos - 82:81 za grčki tim!

22:14

40' - FAUL ANĐUŠIĆA, PROMAŠAJI PANTERA!

Panter je imao dve prilike da reši meč, promašio je za tri, pa za dva, onda je Anđušić faulirao Larencakisa koji je da oba penala, Olimpijakos vodi - 83:82! Još 18 sekundi do kraja, Željko traži minut odmora!

22:12

40' - DVA PENALA ZA PAPANIKOLAUA

Papanikolau je krenuo u napad, Doužer ga je faulirao, šutirao je, nije pogodio, sreća za Partizan, dva slobodna bacanja, oba je pogodio - 82:81 za Partizan!

22:11

40' - PETA LIČNA SMAILAGIĆA

Smailagić se bori oza skok u napadu posle promašaja Ledeja, sudije su pokazale da je to peta lična, ulazi Anđušić - 89:79 za Partizan.

22:10

39' - TROJKA SMAILAGIĆA!

Smailagić pogađa za tri, Partizan vodi - 82:79!

22:09

39' - NEMA NESPORTSKE

Posle gledanja snimka arbitri su ustanovili da nije bilo nesportske Pantera posle pada Papanikolaua, ostaje da je napravljen faul na Smailagiću - 79:79.

22:07

39' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK

Sudije gledaju snimak, Smailagić je fauliran, jedna sudija pokazao je da je faul na zemlji i da nema penala, a drugi da je bila nesportska pre toga. Gleda se snimak.

22:06

38' - FAUL DOUŽERA, ŽELJKO SE IZNERVIRAO

Doužer pravi faul na Larencakisu na šutu za tri, Željko se iznervirao, objašnjava povišenim tonom Amerikancu šta je pogrešno uradio. Grk za to vreme daje sva tri penala za izjednačenje - 79:79!

22:04

38' - LARENCAKIS I PANTER!

Ne koristi Partizan napad, hvata Olimpijakos loptu, a Larencakis ostaje sam na šutu  za tri i pogađa. Panter na to odgovara novim poenima - 79:76 za Partizan.

22:03

37' - PANTER!

Panter koristi to što Vokap ima četiri lične, napada ga i poentira posle tajm-auta - 77:73 za Partizan.

22:01

36' - ZAKUCAVA PAPANIKOLAU, ŽELJKO REAGUJE

Papanikolau krade loptu i zakucava, Obradović traži minut odmora - 75:73 za Partizan. U igru će ući Doužer koji nije igrao u drugom poluvremenu.

22:00

35' - FAUL U NAPADU FALA!

Fal zakucava, publika je skočila misleći da je peti faul Smailagića, ali sudije pokazuju da je faul u napadu Fala, to mu je četvrta lična, Partizan vodi - 75:71.

21:58

34' - PROMAŠAJ PANTERA

Panter je uzeo loptu, zaleteo se u kontri i promašio ,a Larencakis koristi to što Smailagić ne sme da ga faulira i poentira - 75:71 za Partizan.

21:57

34' - PANTER FAULIRAN, ČETVRTA LIČNA VOKAPA

Panter je fauliran na šutu za tri, četvrta lična za Vokapa. Barcokas protestuje, tvrdi da je Kevin napravoi faul u napadu, sudije ga smiruju. Kapiten Partizana daje dva od tri bacanja - 75:69 za Partizan.

21:55

33' - SMAILAGIĆ!

Smailagić je u igri sa četiri lične, poentir sa poludistance, ali Papanikolau ostaje potpuno sam i pogađa - 73:69 za srpski tim.

21:54

32' - PANTER PREKO RUKE

Panter posle izborenog novog napada pogađa preko ruke, ali ond Vokap daje torjku, prvu iz sedmog pokušaja - 71:66 za Partizan.

21:52

32' - DOBAR POTEZ SMAILAGIĆA I OBRADOVIĆA!

Naneli je promašio, Smailagić se borio sa Milutinovim za skok, lopta je otišla u aut, sudije su pokazale da je napad za domaći tim. Alen je ubedio Obradovića da traži proveru i bio je u pravu, od NIkole je otišla u aut, napad za srpski tim - 69:63.

21:50

31' - LARENCAKIS, PROMAŠAJ PANTERA

Larencakis poentira posle osvojene lopte, pa je dovoljno zasmetao Panteru na šutu, posle toga je Milutinov zakucao - 69:63 za Partizan.

21:48

KAKVA ČETVRTIN PARTIZANA!

Neverovatna treća četvrtina Partizana - 26:10! Sve je pokrenuo Smailagić koji je dao 11 poena na početku četvrtine.

Izvor: MN Press/Klodian Lato/Eurokinissi

21:46

30' - KRAJ TREĆE DEONICE

Nije bilo nesportske lične, gotova je treća četvrtina, Partzian ima dvocifrenu prednost - 69:59.

21:43

30' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK

Barcokas je tražio  nesportsku ličnu i pregledanje snimka, sudije gledaju dešavanja pod košem i duel Koprivice i Milutinova.

21:42

30' - TROJKA PETERSA

Peters pogađa trojku na isteku napada - 69:59 za Partizan.

21:41

29' - PENALI MILUTINOVA

Olimpijakos ubacuje loptu u reket, Koprivica je dobio drugu ličnu, Milutinov je dao tri od četiri penala - 67:56 za Partizan.

21:39

29' - OSTAJE NESPORTSKA!

Posle provere potvrđena je nesportska lična Petersa. Partizan je u prvom poluvremenu gubio sa 12 razlike , a u završnici treće četvrtine ima "+14" - 67:53!

21:37

29' - LEDEJ I NESPORTSKA!

Ledej pogađa dva penala, pa onda krade loptu i Peters pravi nesportsku ličnu, Barcokas je skočio sa klupe i tražio "čelendž" - 65:53 za Partizan.

21:34

28' - KRAJ ZA KAMINSKOG!

Kaminski je napravio ličnu, a onda je odreagovao zbog toga i dobio tehničku, to mu je peta lična - 63:53 za Partizan.

21:32

27' - NANELI!

Naneli poentira preko Milutinova - 61:53! Podsetimo, Partizan je u jednom momentu gubio sa 49:39!

21:31

27' - PETERS POENTIRA

Barcokas je tražio minut odmora posle čega je Peters pogodio za dva - 59:53 za Partizan.

21:29

26' - ANĐUŠIĆ I PANTER!

Anđušić pogađa za tri, a Pnater onda poentira, serija Partizana 20:2 za vođstvo u Pireju - 59:51!

21:27

25' - ČETVRTA LIČNA SMAILAGIĆA

Smailagić je ušao u sjajnu seriju poena, a onda je zaradoi četvrtu ličnu i morao je da izađe iz igre, ušao je Kaminski - 54:51 za Partizan.

21:25

24' - NESTVARNI SMAILAGIĆ!

Novi poeni Smailagića, igra sam protiv Olimpijakosa - 54:51 za Partizan. Posle toga pravi treću ličnu.

21:23

23' - KAKVA SERIJA SMAILAGIĆA!

Smailagić zakucava posle odličnog dodavanja Ledeja, a onda Peters prekida seriju 13:0 i poentira sa poludistance, Partizan ima prednost - 52:51.

21:22

22' - SMAILAGIĆ ZA PREOKRET!

Smailagić je posle dve trojke iznudio faul, dao je prvo, promašio drugo bacanje, srpski tim vodi - 50:49.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:21

22' - TROJKA SMAILAGIĆA!

Smailagić daje svoju drugu trojku, nerešeno je u Pireju - 49:49!

21:20

21' - SMAILAGIĆ ZA TRI!

Drugo poluvreme počinje trojkom Smailagića, računajući i kraj prvog poluvremena serija je 7:0 za srspki tim - 49:46.

21:16

OBRADOVIĆ: MORAMO TO DA POPRAVIMO

U pauzi između dva dela Željko Obradović stao je pred kamere.

"Izgubljene lopte i defanzivni skok, moramo to da popravimo, da štitimo svoj koš", rekao je Željko na poluvremenu.

21:08

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu:

OLIMPIJAKOS: Vokap 4 (3as), Gos 7, Kenan 11, Luncis 2, Larencakis 3, , Papas, Fal 5 (43sk), Papanikolau 3 (4sk), Peters 8, Milutinov 6 (5sk, 2as), Tanulis, Abosi

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 12 (3sk), Avramović 2, Koprivica, Panter 5, Smailagić, Jaramaz, Naneli 5, Trifunović, Anđušić 6, Doužer 4, Kaminski 9

21:06

STATISTIKA POLUVREMENA

Ovako izgleda statistika prvog poluvremena.

OLIMPIJAKOS: 8/16 za dva, 7/18 za tri, 12 penali, 17 skokova (10 u napadu), 9 asistencija, 6 izgubljenih, 4 ukradene

PARTIZAN: 9/15 za dva, 5/13 za tri, 10/12 penali, 15 skokova (7 u napadu), 9 asistencija, 8 izgubljenih, 4 ukradene

21:04

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvreme, Olimpijakos vodi - 49:43.

21:00

20' - MINI-SERIJA PARTIZANA

Koš Anđušića, pa ukradena lopta i poeni Kaminskog, mini-serija Partizana posle tajm-auta Obradovića - 49:43.

20:57

19' - GREŠKA I PENALI

Ledej ne hvata loptu u tranziciji, gubi loptu, Luncis daje oba penala, a Kenan krade loptu Avramoviću i pogađa za tajm-aut Obradovića - 49:39.

20:55

18' - MILUTINOV I KAMINSKI

Obradović opominje svoje igrače da imaju "male faulove" i da pokažu reakciju. Milutinov poentira posle ofanzivnog skoka, a sudije opominju Ledeja posle nervozne reakcije. Kaminski na to odgovara trojkom uz zvuk sirene - 45:39!

20:53

17' - ALEKSA, PA KAMINSKI SA PENALA

Dobra igra Partizana u odbrani, Avramović poentira, pa onda Kaminski uspeva da iznudi faul, ali daje samo jedno od dva bacanja - 43:36.

Izvor: Mondo/Steafn Stojanović

20:51

16' - LEDEJ JEDINI RASPOLOŽEN

Ledej je poentirao u reketu i to mu je 12. poen na meču - 43:33 za Olimpijakos.

20:50

15' - MILUTINOV, TREĆA LIČNA KAMINSKOG

Milutinov hvata ofanzivni skok, promašuje, hvata loptu opet, a Kaminski pravi treću ličnu. Nikola je dao oba penala - 43:31.

20:48

14' - GOS ZA TRI

Greška Trifunovića u odbrani, ostaje "zaglavljen" u bloku, Gos pogađa za tri, a posle dobre odbrane Vokap pogađa u kontri - 41:31.

20:46

13' - LEDEJ!

Neverovatan pogodak Ledeja, preko ruke, uz zvuk sirene za kraj napada, u padu - 36:31.

20:44

13' - DVE TROJKE

Anđušić daje trojku, istom merom odmah uzvraća Kenan, Obradović traži minut odmora - 36:29.

Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

20:43

12' - LEDEJ POD FAULOM - 3/3

Papanikolau je faulirao Ledeja na šutu za tri, Barcokas je tražio "čelendž", sudija mu je objasnio da ne može da traži to, Zek je dao sva tri penala - 31:26.

20:41

11' - KENAN ZA TRI

Ajzea Kenan pravi fintu, izbacuje Koprivicu i pogađa za tri. Poentira i Naneli - 31:23.

20:39

FAULOVI

Partizan je u prvoj deonici ušao u problem i sa faulovima, po dve lične imaju Smailagić, Doužer i Anđušić, Naneli, Avramović i Koprivica po jedan. Na drugoj strani samo Peters ima dve lične.

20:38

STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

Gledajući statistiku u prvoj četvrtini najveća razlika je u skokovima.

OLIMPIJAKOS: 4/6 za dva, 4/11 za tri, 8/8 sa penala, 12 skokova (6 napad, 6 odbrana), 7 asistencija, 4 izgubljene, 1 ukradena

PARTIZAN: 3/5 za dva, 3/9 za tri, 6/7 penali, 4 skoka, 4 asistencije, po 2 izgubljene i ukradene

20:37

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Olimpijakos vodi - 28:21. Doužer je promašio trojku uz zvuk sirene.

20:33

9' - TROJKA LARENCAKISA

Milutinov ostavlja lopteu Larenakisu koji daje trojku - 24:20.

20:32

8' - DOUŽER

Doužer faulira Vokapa koji daje oba bacanja, pa onda Pi Džej poentira pod faulom - 21:18.

20:29

8' - FAL I KAMINSKI

Fal poentira pod faulom Kaminskog, to mu je bila druga lična. Centar Olimpijakosa daje dodatno bacanje - 19:13.

Izvor: Kurir/Nenad Kostić

20:27

7' - PETERS POD FAULOM I LEDEJ

Peters pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje, a onda Ledej daje trojku - 16:13.

20:25

6' - LEDEJ U KONTRI

Ledej prekida seriju rivala, ukrao je loptu, a onda je pretrčao ceo teren i poentirao - 13:10.

20:24

5' - DVE TROJKE OLIMPIJAKOSA

Fal zakucava, pa Piters i Kenan daju po trojku za seriju 8:0 i vođstvo - 13:8.

20:23

4' - DRUGA LIČNA SMAILAGIĆA

Smailagić je dobio drugu ličnu, Obradović ga je izveo iz igre i objašnjavao mu gde je pogrešio. Kaminski je pre toga pogodio za tri - 8:5 za Partizan.

20:21

3' - PANTER I SKOKOVI

Olimpijakos je za tri minuta uhvatio četiri skoka u napadu, Željko zbog toga viče na svoje igrače, a Panter daje dva slobodna bacanja posle faula Fala, na to Peters uzvraća poenima u reketu - 5:5.

20:18

"NE POMAŽI, UHVATI LOPTU"

Obradović je posle faula Nanelija vikao na svoje igrače. "Ne pomaži, uhvati loptu", vikao je Željko.

20:17

2' - PANTER POD FAULOM

Panter je poentirao sa poludistance uz zvuk sirene, pod faulom, Kevin je dao dodatno bacanje - 3:3.

20:16

1' - PAPANIKOLAU ZA TRI

Prve poene na meču dao je Papanikolau, pogodio je trojku - 3:0.

20:16

1' - ALEKSA KRADE, PA GUBI LOPTU

Meč je počeo tako što je Avramović ukrao loptu Papanikolauu, ali mu je ona ispala u napadu.

20:12

PETORKA PARTIZANA

Partizan kreće meč u petorci: Avramović, Panter, Naneli, Smailagić, Kaminski.