Virtus Crvena zvezda Evroliga prenos uživo livestream

Crvena zvezda izgubila od Virtusa u Bolonji.

Virtus Crvena zvezda Evroliga prenos uživo livestream Izvor: MN Press/Giulio Camillo

Crvena zvezda Meridianbet izgubila je Virtusa u Bolonji - 85:79. U duploj evroligaškoj nedjelji doživjela je dva poraza. Prvo kod kuće od Monaka, pa onda i u Italiji. Gubila je u većem dijelu meča, uglavnom je razlika bila dvocifrena, ali je u samoj završnici uspjela da se vrati, da dođe do dramatične završnice i da vrati nadu. Međutim, tada se dogodilo nekoliko nevjerovatnih grešaka koje je skupo platila.

Poslije veoma lošeg prvog poluvremena i šuta za tri 1/14 Zvezda je počela da igra tek u posljednjoj četvrtini. Nejpir se "probudio" tek u drugom dijelu i počeo da igra. Teodosić je trojkom donio dramu (76:72), pa je Šengelija poslije poena napravio nesportsku na Šabazu. On je dao oba penala (78:74) i prilikom izvođenja auta bacio je loptu pravo u ruke Dobriću za lake poene protivnika.

Ni tu nije bio kraj, iskupio se Nejpir poslije toga trojkom (80:77), a onda je uslijedila nova greška. Umjesto da se brani napad, krenula je jurnjava za protivničkim igračima i želja da se napravi faul, potpuno bespotrebno. Pajola je dao oba penala i to je definitivno bio kraj (82:77)... Ponovo je Zvezda pala u tijesnoj završnici.

22:34

KRAJ

Gotovo je, Virtus je pobedio - 85:79!

22:34

40' - ZAKUCAVANJE

Kordinije je ostao potpuno sam i zakucao, to je to - 85:79.

22:33

40' - KAKVA GREŠKA ROKASA

DOk se čekalo izvođenje auta Gedraitis je napravio faul, poklonio slobodno bacanje Belineliju koji je pogodio - 83:79.

22:32

40' - OPET NEJPIR

Nejpir se zaleteo, Virtus ga je pustio bez faula, poentirao je, još 18 sekundi - 82:79.

22:32

40' - NOVA GREŠKA

Umesto da čekaju i da pokušaju da odbrane napad igrači Zvezde jurili su protivnike i napravili faul koji definitivno nije bio potreban. Pajola je dao dva penala - 82:77.

Izvor: MN Press/Giulio Camillo

22:31

40' - ISKUPLJENJE NEJPIRA

Nejpir pogađa trojku i iskupljuje se za grešku - 80:77!

22:30

40' - PENALI

Nema nesportske Mitrovića, običan faul, Kordinije je dao oba penala - 80:74.

22:29

40' - GLEDA SE SNIMAK

Mitrović je sprečio lake poene KOrdinijea, izbio mu je loptu, sudije su pokazale da je lična, ali gledaju snimak za potencijalnu nesportsku.

22:28

40' - GLUPOST NEJPIRA!

Kakva glupost Nejpira, posle tajm-auta je bacio loptu pravo u ruke Dobriću.

22:26

40' -TAJM-AUT IVANOVIĆA

Posle pogođenih penala Nejpira, Ivanović traži tajm-aut, u toku je poslednji minut - 78:74!

22:26

40' - OSTAJE NESPORTSKA!

Sudije su potvrdile odluku, videlo se kako je Šengelija po glavi udario Nejpira, ostaje nepsortska. Nejpir je dao oba penala - 78:74!

22:24

40' - NESPORTSKA ŠENGELIJE NA NEJPIRU!

Šengelija gura Nejpira koji je bio u prodoru, sudije pokazuju da je nesportska, Banki traži da se gleda snimak - 78:72.

22:23

40' - ŠENGELIJA

Šengelija pogađa preko Bolomboja - 78:72!

22:22

39' - TROJKA TEODOSIĆA!

Posle promašenog penala brz napad Zvezde i trojka Teodosića, dramatična završnica nas čeka - 76:72!

22:22

39' - HEKET

Heket je fauliran na isteku napada, dao je jedno od dva bacanja penala - 76:69. Još 1:25 do kraja.

22:21

39' - TEODOSIĆ PROMAŠUJE

Gedraitis je imao dobru poziciju za tri, nije šutirao, duži napad se igrao, Teodosić je promašio trojku - 75:69.

22:20

38' - MITROVIĆ POENTIRA

Luka Mitrović pogađa dodatno bacanje posle minuta odmora, Nejpir je ostao na klupi - 75:69.

22:18

38' - MITROVIĆ POD FAULOM!

Mitrović poentira pod faulom Heketa, pre dodatnog bacanja, Banki je tražio tajm-aut - 75:68.

22:17

37' - ŠABAZ POENTIRA

Miki vraća loptu u koš, a onda Šabaz poentira - 75:66.

22:15

36' - HANGA SPUŠTA MINUS

Hanga spušta minus posle promašenog penala Mitrovića, opet je razlika jednocifrena - 73:64.

22:14

36' - BRZI POENI BOLOMBOJA

Posle mintua odmora Bolomboj dolazi do brzih poena, a Šengelija promašuje za tri  - 73:61.

22:12

35' - VIRTUS DRŽI PREDNOST

Laki poeni Virtusa, Ivanović traži tajm-aut - 73:59.

22:10

34' - PROMAŠAJI

Gedraitis promašuje dve trojke, Dobrić poentira - 71:59.

22:07

33' - NEJPIR

Teodosić pronalazi Nejpira koji pogađa otvorenu trojku ,a onda Teodosić u kontri promašuje za tri - 69:58.

22:06

32' - TROJKA!

Lundberg pogađa za tri, a Nejpir promašuje trojku iz otvorene pozicije - 69:55.

22:05

32' - GLUPOST NEJPIRA, MIKI POGAĐA

Kontra Zvezde, umesto sigurnih poena, Nejpir je odlučio da šutira za tri u tranziciji, niej bio ni blizu, Simonović nije uspeo da uhvati loptu, a Miki je na drugoj strani uspeo da pogodi pod faulom i da vrati na dvocifren plus - 66:55.

22:04

31' - PROMAŠAJ SIMONOVIĆA

Ostao je Simonović sam na šutu za tri, promašio je - 63:55.

22:03

31' - DANSTON FAULIRAN

Danston je fauliran, promašio je prvo, dao je drugo bacanje, Šengelija je doboi odmor na klupi - 63:55.

21:59

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Virtus vodi, Nejpir je poentirao uz zvuk sirene posle ukradene lopte - 62:55.

21:56

29' - GEDRAITIS!

Gedraitis pogađa dve trojke i vraća Zvezdu na jednocifreni minus - 62:53!

21:54

28' - ZVEZDA U MINUSU

Šengelija se poigrava, pogađa, pa onda Heket daje trojku i tera Ivanovića na tajm-aut - 62:47.

21:52

27' - PROTESTI IVANOVIĆA

Lopta je od Heketove noge otišla u aut, sudije to nisu videle, pokazale su da je napad za domaćina. Ivanović protestuje, ali nema više "čelendža",  iskoristio ih je. Belineli je to kaznio i pogodio trojku, a isto mmerom je uzvratio Nejpir - 57:47.

21:51

26' - KONAČNO ŠABAZ

Konačno jedan odličan potez Nejpira, lepo je "promešao" odbranu i poentirao - 54:44.

21:49

26' - MITROVIĆ I LAZIĆ

Mitrović je istrčao kontru i pogodio u tranziciji, posle toga se Lazić postavio i iznudio faul u napadu Šengelije - 52:42.

21:48

25' - BELINELI ZA TRI

Belineli pogađa trojku, Mitrović poentira na drugoj strani - 52:40.

21:47

24' - NEDOVIĆ JE NA KLUPI, U CIVILU

Nedović se vratio na klupu Zvezde, ali nije u dresu ,u civilu je i jasno je da neće moći da nastavi meč. Zvezda gubi, uprkos tome što Virtus ima mnogo izgubljenih lopti - 49:38.

21:45

23' - TROJKA KORDINIJEA

Sudije su pogledale snimak, nema nesportske, a Kordinije na to odgovara trojkom - 49:38. Nejpir je promašio otvorenu trojku.

21:44

23' - IVANOVIĆ TRAŽI PROVERU

Šengelija je fauliran, pa je posle toga ramenom udario Davidovca u glavu. Ivanović je tražio proveru, tvrdi da je nesportska lična - 46:38.

21:43

23' - TROJKA LAZIĆA

Druga trojka Zvezde na utakmici, Lazić je pogodio iz ćoška - 46:38.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

21:42

22' - HANGA

Hanga postiže prve poene za Zvezdu u drugom polvuremenu - 46:35.

21:40

21' - ŠENGELIJA, NEMA NEDOVIĆA

Nejpir ne koristi zicer, Šengelija na drugoj strani to surovo kažnjava lakim poenima - 43:33. Nedovića nema na klupi, izgleda da je povreda takva da ne može da nastavi meč.

21:35

DUŠKOVA JEDNA REČENICA

U pauzi između dva dela Ivanović je stao pred kamere i dobio pitanje "šta njegov tim mora da uradi da se vrati u meč". Dao je kratak odgovor.

"Moramo da popravimo šut za tri poena", odgovorio je Duško.

21:28

STRELCI U PRVOM POLUVREMENU

Lista strelaca posle prvog poluvremena:

VIRTUS: Kordinije 4 (4as), Lundberg 7, Belineli 8, Pajola 6, Smit, Dobrić, Cacok, Šengelija 11 (4sk, 4as), Heket, Miki 8 (6sk), Danston, Abas

ZVEZDA: Teodosić 2, Hanga 7, Davidovac 4, Mitrović 6, Lazić 1, Simonović, Nejpir 4, Bolomboj 6 (5sk), Nedović 3, Gedraitis, Kuzmić, Jago

21:25

STATISTIKA - 1/14 ZA TRI ZVEZDE!

Ovako izgleda statistika prvog poluvremena, samo je Hanga pogodio trojku za Zvezdu u prvom delu:

VIRTUS: 10/17 za dva, 7/14 za tri, 3/6 sa penala, 19 skokova (15 u odbrani), 12 asistencija, 10 izgubljenih

ZVEZDA: 10/17 za dva, 1/14 za tri, 10/14 sa penala, 17 skokova (11 u odbrani), 7 asistencija, 7 ukradenih, 6 izgubljenih

21:24

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Virtus vodi posle prvih 20 minuta - 44:33.

21:23

20' - NEJPIR SA PENALA

Nejpir je iznudio faul i dao oba penala - 42:33.

21:21

19' - MIKI POENTIRA

Miki dolazi do lakih poena - 42:31.

21:20

19' - MRTVA LOPTA

Nejpir promašuje otvorenu trojku, Lazić uspeva da dođe do lopte, Šengelija se bacio, biće mrtva lopta.

21:19

18' - KOŠ NEJPIRA

Nejpir prve poene na utakmici postiže u 18. minutu utakmice - 40:31.

21:18

18' - DAVIDOVAC ZAKUCAVA

Lazić je polovičan sa penala, Šengelija greši, a u kontri Davidovac zakucava, Banki traži tajm-aut - 40:29.

21:15

17' - NEDOVIĆ SE ŽALI NA POVREDU

Nedović se požalio na povredu, uvhatio se za zadnju ložu, izašao je iz igre i odmah otišao do lekara Zvezde - 40:26. Ušao je Nejpir.

21:13

16' - NEDOVIĆ

Šengelija promašuje, a Nedović posle prodora dolazi do poena - 38:26.

Izvor: Kurir/Nemanja Nikolić

21:12

16' - BOLOMBOJ ZAKUCAVA

Bolomboj se otvorio ,ostao sam i zakucao - 38:24. Serija Virtusa od 12:0 je prekinuta.

21:11

15' - VELIKA PREDNOST DOMAĆINA

Čuva Virtus dvocifrenu prednost - 36:22

21:09

15' - SERIJA VIRTUSA

Posle tog faula Nejpir je izašao iz igre, ušao je Jago, a Virtus je preko Šengelije napravio seriju, Gedraitis je dobio "rampu" - 34:22.

21:07

15' - NEJPIR OSTAO DA LEŽI NA PARKETU

Nejpir je ostao da leži na parketu posle faula Smita. Prilikom finte Šabaza Smit ga je faulirao, udario ga je po licu. Susije su odbile da gledaju snimak i tražile su od Ivanovića da traži čelendž ako hoće to - 29:22.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:06

14' - ŠENGELIJA ZA TRI

Prvi poeni Virtusa u drugoj četvrtini. Šengelija je pogodio za tri - 29:22.

21:05

14' - JAGO IZAŠAO

Jago je promašio trojku, a posle toga je Ivanović izveo Teodosića i Jaga, uveo je Nejpira i Gedraitisa. Hanga poentira - 26:22.

21:03

13' - JAGU ISPALA LOPTA

Miki promašuje trojku, šutirao je preko ruke, a Jago je krenuo u prodor, prošao, ispala mu je lopta - 26:20.

21:01

12' - PRVA TROJKA ZVEZDE!

Hanga pogađa prvu trojku za Zvezdu iz desetog pokušaja, Banki traži minut odmora - 26:20!

21:00

12' - MAJSTORIJA TEODOSIĆA

Majstorija Teodosića, sjajna asistencija za MItrovića, Hanga potom krade loptu, ali je Teodosić promašio trojku - 26:17.

20:57

11' - JAGO NA PARKETU

Duško Ivanović uveo je Jaga dos Santosa na parket.

20:56

10' - STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

VIRTUS 4/6 za dva, 5/7 za tri, 3/4 penali, 9 skokova, 6 asistencija i 6 izgubljenih

ZVEZDA: 4/8 za dva, 0/8 za tri, 7/10 penali, 7 skokova, 3 asistencije, 4 izgubljene

20:54

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Pajola daje trojku, a Hanga uspeva konačno da prekine seriju rivala i da pogodi u reketu. Posle faula u napadu Mitrović je fauliran, dao je oba penala. Prva četvrtina je završena - 26:15 za Virtus.

20:52

9' - NESPORTSKA SIMONOVIĆA

Teodosić promašuje za tri, Nedović ne šutira, greši u dodavanju, SImonović pravi faul i sprečava kontru, ali je to nesportska lična - 23:11 za Virtus.

20:51

9' - PAJOLA ZA "+10"

Pajola pogađa trojku za dvocifrenu prednost Virtusa - 21:11.

20:50

9' - BELINELI, PA GREŠKA SIMONOVIĆA

Belineli je pogodio šut u padu sa velike udaljenosti, posle toga je Simonoviću ispala lopta u aut - 18:11.

20:49

8' - ŠENGELIJA I TEODOSIĆ

Šengelija pogađa za tri, posle toga je Teodosić fauliran, dao je oba slobodna bacanja - 16:11.

20:48

8' - MITROVIĆ

Zvezda je konačno uspela da dođe do poena, Mitrović je poentirao u reketu - 13:9.

20:46

7' - ZVEZDA BEZ TROJKE

Zvezda je promašila svih šest šuteva za tri poena, Ivanović traži minut odmora - 13:7. Trojke su promašili Davidovac i Hanga.

20:44

7' - ŠENGELIJA PRAVI PROBLEME ZVEZDI

Šengelija pravi velike probleme Zvezdi, izborio se za loptu pod košem, uzeo je Bolomboju iz ruke praktično, pa je promašio zicer, uz faul. Dao je jedno od dva penala - 11:7.

20:42

6' - GREŠKE NEJPIRA

Nejpir pravi dosta grešaka na početku meča, neodlučan je, greši u dodavanjima, posle jednog takvog poteza istekao je napad Zvezde - 10:7. TV tajm-aut je usledio.

20:40

5' - NEDOVIĆ I BOLOMBOJ

Bolomboj je imao dva skoka u napadu, obezbedio je dva nova napada, Nedović je fauliran, ali je dao jedno od dva penala, a Miki je potom pogodio - 10:7.

20:39

5' - NESPORTSKA LIČNA DOBRIĆA

Sudije su promenile odluku posle provere Ivanovića, nesportska lična. Izašao je iz igre, a Davidovac je promašio oba penala - 8:6.

Izvor: YouTube/Crvena zvezda/printscreen

20:37

5' - DAVIDOVAC U KONTRI

Davidovac je u kontri postigao brze poene, a onda je Dobrić faulirao Davidovca u napadu, Ivanović je tražio "čelendž" i tvrdi da je bio nesportsk ifaul. Sudije gledaju snimak - 8:6.

20:36

4' - DRUGA LIČNA DANSTONA

Danston pravi faul u napadu, to mu je druga lična, Nedović je zamenio Lazića, a onda se Bolomboj snašao pod košem - 8:4.

20:35

3' - TROJKA BELINELIJA

Još jedan loš napad Zvezde, izgubljena lopta i trojka Belinelija - 8:2.

20:34

3' - ŠENGELIJA

Laki poeni Šengelije u reketu - 5:2.

20:33

2' - BOLOMBOJ

Bolomboj je krenuo ka košu, Danston ga je faulirao, posle toga je pogodio oba penala - 3:2.

20:32

2' - BELINELI

Prvi koš na meču dao je Belineli, pogodio je trojku - 3:0. Pre toga nekoliko loših napada i grešaka Zvezde.

20:31

1' - MEČ JE POČEO

Meč u Bolonji je počeo, Dobriću je ispala lopta u napadu, Gedraitis je promašio trojku, a onda je Nejpir promašio ceo koš u pokušaju da pogodi trojku.

NEMA TOBIJA

Prema informacijama koje stižu iz Italije Ivanović na ovom meču ne računa na Majka Tobija, Stefana Lazarevića i Dalibora Ilića, u sastavu će biti Jago dos Santos i Ognjen Kuzmić.

19:51

BEZ NAVIJAČA ZVEZDE U BOLONJI!

Navijača Zvezde neće biti u dvorani u Bolonji. Italijanski tim doneo je odluku da zabrani kupovinu karata svima koji nisu baš iz tog grada i to je značilo da postoji zabrana za sve koji navijaju za crveno-bele.

19:43

TRENING

Igrači Zvezde su na parketu i treniraju pred meč.

19:36

TEODOSIĆ OPET U BOLONJI, IZNENAĐENJE GA ČEKA

Miloš Teodosić četiri godine nosio je dres Virtusa iz Bolonje, pomogao je ekipi da se vrati u Evroligu i od ove godine potpisao je za klub za koji navija od malih nogu, za Crvenu zvezdu. Sada se po prvi put vraća u Italiju, samo u crveno-belim bojama. Navijači domaćeg tima najavili su da su mu spremili iznenađenje.

Izvor: Profimedia

19:28

DOBRIĆ NA DRUGOJ STRANI

Ognjen Dobrić proveo je sedam godina u Zvezdi i od ove sezone je potpisao baš za Virtus. Po prvi put biće na suprotnoj strani i neće nositi crveno-beli dres.

19:13

IVANOVIĆ OPREZAN

Duško Ivanović je oprezan pred duel sa Virtusom.

"Nema vremena da se plače i da se gleda unazad i kada se dobije i kada se izgubi. Igramo protiv ekipe koja igra izuzetno agresivno, odlično u tranziciji i ima odlične pojedince. Šengeliju koji može da igra i na niskom postu, šutira, kreira. Imaju izvanredne šutere, Dobrića koji igra odlično, kompletna su ekipa", rekao je Ivanović.

19:04

DUPLA EVROLIGAŠKA NEDELJA

Posle poraza od Monaka u Beogradu Zvezda traži pobedu u duploj evroligaškoj nedelji. Trenutno je na skoru 1-2. Sa druge strane italijanski tim u duel ulazi posle ubedljive pobede protiv Albe.