Trener Igokee m:tel nakon povratka sa "minus 13": Vratili smo se karakterom! Onog momenta kad smo počeli da vjerujemo...

Vladimir Jovanović sumirao je meč sa Čačanima u okviru petog kola ABA lige.

borac čačak igokea izjava vladimira jovanovića  Izvor: ABA liga

Košarkaši Igokee m:tel upisali su četvrtu pobjedu u ABA ligi savladavši u Čačku ekipu Borca rezultatom 64:70.

Zaostajali su igrači Vladimira Jovanovića 13 poena za domaćima (55:42) na startu posljednje dionice, ali su potom furioznim odlučujućim kvartalom "pregazili" rivala (9:28), postigli pet trojki u tom periodu i na kraju stigli do veoma važne pobjede za nastavak sezone.

"Velika pobjeda za nas. Previše nevjerovatnih stvari smo napravili u prvom poluvremenu, u prvoj četvrtini smo promašili pet slobodnih bacanja, mnogo promašenih zicera, većim dijelom utakmice Borac je zasluženo vodio. Mislim da smo se vratili karakterom, ne posebno igrom, ali sigurno karakterom i individualnim kvalitetom. Onog trenutka kad smo počeli da vjerujemo da možemo, došli smo do velikog preokreta. Ne bi bilo nezasluženo ni da je Borac pobijedio, ali na kraju naš zaslužen trijumf i čestitam igračima na preokretu. Moramo da izvučemo pozitivna iskustva iz ovoga, ali i da vidimo zašto smo toliko gubili, to ne smije da nam se dešava. Čestitam ekipi Borca na trudu i igri, publici na dobroj atmosferi i želim im puno sreće u nastavku sezone", rekao je strateg Igokee m:tel na konferenciji za novinare nakon meča.

Zajedno sa svojim izabranicima, Jovanović se sada okreće drugoj utakmici u FIBA Ligi šampiona, na gostovanju Mursiji (1. novembar), dok će naredni meč u ABA ligi odigrati u ponedjeljak, 6. novembra, kada u Laktaše dolazi FMP.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!