Makabi uzdrman dolazi u "Pionir"!

"Ponos Izraela" izgubio i u domaćem prvenstvu uoči gostovanja Crvenoj zvezdi mts.

Makabi uzdrman dolazi u "Pionir"! Izvor: MN PRESS

Posle ubedljivog poraza od Bamberga, košarkaši Makabija ponovo su i ovog ponedeljka razočarali svoje navijače.

U ponedeljak uveče, dan pre pakovanja svojih torbi za polazak na meč sa Crvenom zvezdom mts, "Ponos Izraela" doživeo je drugi poraz u domaćem prvenstvu.

Šestostruki šampion Evrope izgubio je večeras od Hapoel Gilboa Galila, rezultatom 91:92.

Iako je tim Ramija Hadara rešio u svoju korist prve tri četvrtine, gost je u poslednjoj postigao čak 28 poena i naneo najtrofejnijem izraelskom klubu još jedan poraz.

MAKABI - HAPOEL GILBOA GALIL 91:92 (19:13, 28:25, 27:26, 17:28)

Naredni rival crveno-belih dolazi u Beograd sa skorom 9-2 u domaćem prvenstvu, dok je u Evroligi ostvario pet pobeda i šest neuspeha, uključujući i poslednja dva "vezana" na domaćem terenu (Efes, Bamberg).

Najefikasniji igrač Makabija večeras je bio Endrju Gaudlok, sa 21 ubačenim poenom. Njegovim košem, favorit je večeras poveo dvocifrenom razlikom na početku poslednje četvrtine.

Uz američkog šutera, među domaćima se istakao i Gaj Pnini (na slici), sa svojih 16 poena, dok je eksplozivni krilni centar Viktor Rad dodao 14, a Silven Landsberg 12.

Koš za pobedu gostiju postigao je američki bek Džejson Sigers.