"Studenti" gazde Sarajeva (FOTO)

Košarkaši sarajevske Bosne Rojal deklasirali su u gradskom derbiju ekipu Sparsa rezultatom 81:65 (22:23, 20:13, 27:13, 12:16) u 10. kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Liga 10: KK Bosna - KK Spars 81:65  Izvor: MONDO/Samir Cacan

Prva četvrtina večerašnje utakmice u dvorani "Skenderija" bila je poprilično izjednačena, ali su "studenti" do poluvremena uspjeli da steknu šest razlike.

Treći kvartal u potpunosti je pripao Bosni i tada je već bilo jasno "ko je gazda prestonice BiH", pa je razumljivo i malo opuštanje "studenata" u posljednjoj četvrtini.

Strahinja Dragičević i Saša Vasiljević sa po 16 poena bili su najefikasniji u taboru Bosne, dok je kod Sparsa prvo ime utakmice bio veteran Zlatko Jovanović sa tri koša manje.

Bio je ovo osmi trijumf "studenata" i ubjedljivo su lideri na tabeli Lige 10, dok je Spars uknjižio četvrti poraz i nalazi se na petoj poziciji.