Budućnost "pala" u Zadru

U duelu 15. kola ABA lige Zadar pobedio Budućnost u dvorani "Krešimir Ćosić". Triler završnica domaćinu.

Budućnost "pala" u Zadru Izvor: MN PRESS

Košarkaši Zadra pobedili su pred svojim navijačima Budućnost - 78:76 (28:13, 19:27, 16:23, 15:13), u utakmici 15. kola ABA lige.

Podgoričani su doživeli peti poraz, koliko ima i trećeplasirana Cedevita, dok je Partizan drugi sa tri neuspeha. Lidersko mesto čuva Crvena zvezda koja ove sezone u regionalnom takmičenju nije izgubila meč.

Zadar je šestim trijumfom stekao kakve takve šanse da se uključi u borbu za plej-of, ali je teško očekivati da će ekipa Nevena Plantaka uspeti u toj nameri.

Dalmatinci su odlično počeli susret i posle deset minuta već su imali docifrenu prednost 28:13. Ali, kvalitetan tim iz Podgorice kako je meč odmicao uspevao je da podiže nivo igre i da do kraja treće četvrtine stigne do izjednačenja.

U poslednjoj deonici Zadar i Budućnost su se smenjivali u vođstvu. Gosti su imali prednost 76:75 dva minuta pre kraja, ali više nisu uspeli da postignu ni koš.

Sa druge strane, Zadar je preko Ivana Ramljaka poentirao i pobedio favorizovanog protivnika.

Ivan Marinković bio je najbolji strelac sa 22 poena, dok je Lovro Mazalin postigao 17, a Ramljak 14 poena. U ekipi Budućnosti na nivou je bio Sead Šehović sa 21.