Baskonija silna pred Zvezdu

Tim Sita Alonsa zabeležio 12. pobedu u Endesa ligi.

Baskonija silna pred Zvezdu Izvor: MN PRESS

Košarkaši Baskonije su u poslednja tri kola Evrolige pretrpeli dva poraza, ali u prvenstvu nižu pobede, pa su do 12. trijumfa u Endesa ligi stigli nakon trijumfa protiv Mursije u gostima.

Ekipa Sita Alonsa je već u prvom poluvremenu stekla "dvadesetak" poena razlike, a u nastavku je uspela da ga "odbrani" i stigne do lake pobede: 92:71 (18:10, 25:13, 23:20, 26:28).

Pred više od 5.000 navijača u Mursiji uzalud je bila sjajna partija igrača domaćih Vitora Benitea koji je postigao 27 poena, ali i Crnogorac Nemanje Radovića koji je dodao 18.

Kod gostiju je prednjačio Andrea Barnjani koji je za 16 minuta na parketu postigao 17 poena, dok je 16 dodao Šejn Larkin. Rodrig Buboa je imao 15 poena, a Kim Tili 13. Sito Alonso je na ovoj utakmici odmorio Tornikea Šengeliju.

Baskonija u narednom meču igra pred svojim navijačima protiv Crvene zvezde (utorak, 20.45).