Bosna lako protiv Leotara

Pobjede Bosne, Sparsa i zrinjskog u mečevima 13. kola Lige 10 BiH.

Liga 10, 13. kolo rezultati Izvor: MONDO/Samir Cacan

Košarkaši Bosne Royal ubjedljivo su pobijedili Leotar 85:61 u meču 13. kola Lige 10.

Očigledno je bilo da su igrači Bosne svježiji i željniji pobjede, pošto je Leotar prije četiri dana u Markonjić Gradu u finišu izgubio finale Kupa Republike Srpske.

Odlučujuću prednost domaća ekipa ostavrila je već nakon prve četvrtine, nakon koje su imali sedam poena više (21:14), do poluvremena je prednosti iznosila ozbiljnih (46:28). U drugom dijelu rutinski su igrači Bosne priveli meč kraju za konačnih 85:61. U pobjedničkom timu Đorđević 14, Dragićević 13 poena. Na drugoj strani Aleksić 16, Pelkić 14 poena.

U hercegovačkom derbiju Zrinjski je bio bolji od Širokog Brijega 78:69. Na početku posljednje dionice domaći košarkaši zaigrali su bolje u odbrani. Napravili seriju 12:1 i odlučili pobjednika. Još jednu odličnu partiju prižio je plej domaćih Knežević, koji je postigao 23 poena. Na drugoj strani Močnik najbolji sa 16.

Spars je u prvom meču ovog kola savladao Slobodu 87:66.

Zlatko Jovanović koji je postigao 21 poen predvodio je Sparse do pobjede. U poraženom timu Rikalo 19 poena.