De Kolo jeste Fenerbahče: Ubacio 39 i sam "ugasio" Baskoniju!

Francuz praktično igrao sam protiv španskog kluba, što je bilo dovoljno timu Željka Obradovića.

Nando De Kolo i samo Nando De Kolo. Tako je najlakše sumirati pobjedu Fenerbahčea protiv Baskonije u 3. kolu Evrolige, pošto je reprezentativac Francuske igrao kao u transu i "nosio" turski tim na putu ka pobjedi.

FENERBAHČE - BASKONIJA 87:80 (22:22, 17:14, 24:22, 24:22)

U prvoj četvrtini je bila viđena egal igra dva tima gdje nijedan tim nije uspijevao da se odmah u startu "odlijepi". De Kolo je sa 10 poena u tih 10 minuta najavio da će ovo biti njegov meč, a Fenerbahče je u relativno tvrdoj drugoj četvrtini uspio da sebi obezbijedi tri poena prednosti pri odlasku na poluvrijeme.

Držala je Baskonija egal u prvom dijelu treće četvrtine, uspijevali su da održe rezultatsku neizvjesnost, sve dok Nando De Kolo nije u potpunosti "eksplodirao".

Ređali su se šutevi iz polja, posebno za dva poena, koje je Francuz iznova i iznova ponavljao, a time je i prednost tima Željka Obradovića nastavila da raste.

De Kolo je do kraja susreta ubacio čak 39 poena! Sve se u igri Fenera "vrtjelo" oko njega i gosti iz Španije nisu mogli da se ijednog trenutka ozbiljnije približe domaćinu.

Na liniji slobodnih bacanja De Kolo je pogodio šest od sedam šuteva, a za dva je imao učinak 12/15. Na "trojci" bio polovičan (3/6), dok mu je indeks korisnosti bio čak 44!

Nando de Kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Koliko ga niko od saigrača nije "ispratio", bar u poenterskom smislu, govori i to da nijedan drugi igrač Fenerbahčea nije ostvario dvocifren učinak. Jan Veseli je ubacio devet poena, Luiđi Datome osam, dok su Nikola Kalinić i Muhamed Ali dodali po sedam.

Vladimir Štimac je za tri minuta na terenu zabilježio samo jednu ličnu grešku i jedan promašaj iz igre.

U ekipi Baskonije su poeni bilo poprilično raspoređeni, pa je Tornike Šengelija ubacio 18, a Šejvon Šilds 17. Pjerija Anri je postigao 15 poena, a sa 10 je meč završio Ahile Polonara.

Fenerbahče je tako stigao do prve pobjede u Evroligi ove sezone, poslije dva startna poraza, a sada i Baskonija ima skor 1-2.

Valensija - Efes 21.00

Tabela: CSKA 3-0, Barselona 2-0 Bajern 2-1, Himki 2-1, Real 2-1, Armani 2-1, Asvel 2-1, Alba 1-1, Olimpijakos 1-1, Efes 1-1, Zvezda 1-2, Panatinaikos 1-2, Baskonija 1-2, Žalgiris 1-2, Makabi 1-2, Fenerbahče 1-2, Zenit 0-2, Valensija 0-2.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.