Evropa ima novog šampiona: Najprije su odustale od turnira, pa ga osvojile!

Trebalo je da budu jedan od organizatora, ali onda su se povukli iz projekta zbog korone. Međutim, njihov tim je nastupio i osvojio titulu!

Rukometašice Norveške osvojile Evropsko prvenstvo rukomet Izvor: Tanjug/Ritzaeu Scanpix via AP/Henning Bagger

Rukometašice Norveške osvojile su večeras zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, nakon što su u finalu savladale Francusku 22:20.

Kod Norvežanki su najbolje bile Veronika Kristiansen, Stine Skogrand i Nora Mork sa po četiri gola, dok su Kamila Herem i Stine Oftedal postigle po tri.

U Francuskoj je bolja od ostalih bila Pauleta Fopa sa pet golova.

Norvežanke su uspjele da po osmi put u svojoj istoriji osvoje zlato na Evropskom prvenstvu.

Reprezentativke Norveške su ostvarile sve pobjede na Evropskom prvestvu, i tako su uspjele da završe godinu sa svim pobjedama u svim takmičenjima. Posljednji poraz su doživele od Rusije, u decembru 2019. godine.

Ranije danas, Hrvatska je osvojila bronzanu medalju, nakon što je u meču za treće mjesto pobijedila Dansku 29:25.

Ovo je prva medalja na velikim takmičenjima za Hrvatice, a do najvećeg uspjeha predvodile su ih Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova.