Novakov najveći rival već u polufinalu: Spektakl pripao Rusu, nakon što je bjesnio na publiku!

Autor Haris Krhalić

Sjajan meč u trajanju od preko dva i po sata odigrali su Novakovi najbliži pratioci.

medvedev zverev 2 1 zavrsni masters Izvor: Profimedia

Ruski teniser Danil Medvedev prvi je polufinalista Završnog mastersa koji se ove sezone igra u Torinu. On je u prvom kolu savladao Hurkača, dok je u drugom bio bolji od Saše Zvereva, u derbiju njihove grupe.

Sa dvije pobjede iz dva kola već je sebi obezbijedio mjesto u polufinalu, a u trećoj rundi Crvene grupe igraće samo za odbranu bodova, pošto je prethodne sezone stigao do titule bez poraza.

Medvedev - Zverev 2:1 (6:3, 6:7, 7:6)

Ruski teniser još jednom je pokazao mentalnu snagu, pa je tako u ključnim trenucima meča bio bolji od svog rivala. Iako je u taj-brejk trećeg seta propustio meč loptu, ubrzo je stigao do nove prilike i tada nije napravio istu grešku.

Zverev je kasno ušao u meč, pošto je tek od polovine drugog seta počeo bolje da igra. Do kraja tog dijela igre bio je bolji rival na terenu, a mnogo mu je pomogla jedna kontroverzna odluka u završnici seta. Medvedevu je dosuđeno gaženje linije prilikom servisa, što se čak ni na snimku nije jasno vidjelo, pa je Rus izbačen iz takta.

Ušao je i u manji sukob sa navijačima, a Zverev je dobio priliku da lako stigne do izjednačenja u setovima.

Ipak, još jednom se pokazalo da je Danil nakon Novaka mentalno najspremniji teniser iz vrha. U ključnim trenucima meča upravo je ta njegova snaga prelomila susret na njegovu stranu, pa će se naći u polufinalu i nastaviti da ide ka odbrani trofeja.

U Crvenoj grupi Završnog mastersa vidjeli smo i prvo odustajanje na turniru. Mateo Beretini se povukao pred meč drugog kola, pa će večeras od 21:00 protiv Huberta Hurkača igrati drugi italijanski teniser, Janik Siner.