Damir Džumhur eliminisan u kvalifikacijama Roterdama: Finac koban za najboljeg bh. tenisera

Džumhur nikako da spoji nekoliko dobrih nastupa.

džumhur kvalifikacije roterdam poraz  Izvor: RHONA WISE/EPA

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur neće se naći u glavnom žrijebu na turniru u Roterdamu.

Džumhur, koji je ove nedjelje upisao dvije pobjede, nad 72. i 21. igračem planete Aleksom Molčanom i Nikolozom Basilašvilijem, eliminisan je u prvom kolu kvalifikacija od Finca Henrija Laksonena, 86. igrača planete, rezultatom 2:1 u setovima.

Laksonenu je pripao prvi set rezultatom 6:3, da bi drugi Džumhur riješio nakon taj-brejka, iskoristivši prvu priliku koja mu se ukazala.

Ipak, u odlučujućem setu bh. teniser je drastično pao u igri, već u prvom gemu na svoj servis se suočio sa brejkom, a onda je kod 4:1 još jednom izgubio servis, pa je "priči bio kraj".

Na turniru u Roterdamu trebalo je da učestvuje i Rus Danil Medvedev, finalista nedavno završenog Australijan opena, koji je poslije ovog turnira mogao da na prvom mjestu ATP liste smijeni Novaka Đokovića.

Medvedev je, ipak, odustao zbog umora, pa će Srbin još neko vrijeme biti najbolji reket planete.