Damir Džumhur preskočio prvu prepreku u Monpeljeu: U osmini finala ga čeka 21. igrač svijeta!

Najbolji bh. teniser savladao je favorizovanog Slovaka Aleksa Molčana.

turnir monpelje džumhur molčan Izvor: FENA/Arhiva

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur preskočio je prvu prepreku na turniru u Monpeljeu.

Za 84 minuta, Džumhur je rezultatom 2:0 savladao favorizovanog Slovaka, Aleksa Molčana, koji ove nedjelje zauzima najbolji renking u karijeri.

Trenutno 72. teniser planete parirao je Džumhuru u prvom setu, koji je završen tek poslije taj-brejka

.

Bh. igrač je iskoristio prvu set-loptu, pri rezultatu 6:5, i poveo sa 1:0 u setovima – a onda u drugom "pomeo" Slovaka sa terena.

Nije Džumhur u tom periodu meča rivalu prepustio nijedan gem, te je iskoristio prvu meč-loptu i sigurnim korakom izborio mjesto u osmini finala, gdje ga čeka još jedan favorit, Gruzijac Nikoloz Basilavšili, inače četvrti nosilac na turniru i 21. igrač planete.

Ukoliko preskoči i tu prepreku, Džumhur će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom meča Filip Krajinović – Žo-Vilfrid Conga.

Prvi nosilac je Nijemac Aleksander Zverev.