Završeno je Evropsko prvenstvo u futsalu: Portugal nakon preokreta bolji od Rusije!

Autor Haris Krhalić

Portugal je u finalu Evropskog prvenstva u futsalu savlado reprezentaciju Rusije rezultatom 4:2.

Portugal, futsal Izvor: Gerrit van Keulen/ANP

Futsaleri Portugala su večeras u finalu Evropskog prvenstva savladali reprezentaciju Rusije rezultatom 4:2 te na taj način odbranili titular prvaka Starog kontinenta.

Ovaj meč obilježio je veliki prekoret.

Rusi su već do 13. minute imali vođstvo od 2:0. Prvo je Sokolov doveo Ruse u vođstvo, a tri minute kasnije Afanasjev je udvostručio prednost.

Do poluvremena Pako je uspio da smanji rezultat na 2:1 i vrati nadu večeras fenomenalnim Portugalcima.

U drugom poluvremenu na scenu stupa Koeljo koji je u 27. minuti pogodio za izjednačenje. Pet minuta kasnije isti igrač pogađa za prednost Portugala.

Varela je u posljednjim sekundama meča pogodio za konačnih 4:2 i veliko slavlje reprezentacije Portugala.

Portugalu je ovo druga titula prvaka Evrope nakon što su najbolji bili i prije četiri godine u Sloveniji. Tada su u finalu pobijedili Španiju, inače najuspješniju futsal selekciju u istoriji.