Rusi bolji od Ukrajine u polufinalu: Golman skinuo penal u zadnjoj minuti

Autor Haris Krhalić

Futsal reprezentacija Rusije je u okviru polufinala Evropskog prvenstva savladala Ukrajinu rezultatom 3:2.

Rusija, Futsal Izvor: Gerrit van Keulen/ANP

Futsal reprezentacija Rusije prvi je finalist Evropskog prvenstva u Holandiji nakon što je u dramatičnom meču savladala Ukrajinu s 3:2.

Rusi su do 15. minute vodili 2:0 golovima Antona Sokolova i Andreja Afanasjeva. Ukrajinci su se odmah odlučili za igru s golmanom igračem i to im se isplatilo u idućoj minuti kada je Jevgen Siri smanjio vođstvo. Artem Nijazov vratio je dva gola prednosti u 31. minuti, a onda kreće drama.

Ukrajina je opet zaigrala s golmanom igračem. U 35. minuti Danil Abakšin je zabio za 3:2, a tačno minutu prije kraja imali su penal za izjednačenje. Ipak, Petro Šoturma pogodio je ruskog golmana Dmitrija Putilova u noge.

Do kraja utakmice Ukrajinci su imali još jednu sjajnu šansu u zadnjim sekundama, ali nisu uspjeli dati gol.

Rusija čeka boljeg iz duela Španija – Portugal, a utakmica se igra od 20 časova. Finale je na rasporedu u nedjelju, kao i susret za treće mjesto.

Rusija je već jednom osvojila turnir, 1999. godine u Španiji.