"Pirova" pobjeda Srbije, "orlovi" ispali sa Evropskog prvenstva: Ludi preokret za pet minuta, ali ne idu dalje

"Orlovi" ne nastavljaju u nokaut fazu.

srbija ispala sa evropskog prvenstva u futsalu Izvor: MN PRESS

Futsal reprezentacija Srbije pobijedila je sinoć Holandiju 3:2, u posljednjem, trećem kolu Grupe A Evropskog prvenstva i to nakon velikog preokreta za prvi trijumf na turniru.

Vodila je Holandija 2:0, da bi Srbija za pet minuta uspjela da stigne do preokreta, međutim već je ostala bez prolaza...

Strijelci za Srbiju bili su Slobodan Rajčević u 27, Denis Ramić u 32. i Andreja Stojčevski u istom minutu, dok su golove za Holandiju postigli Žordani Martinus u trećem, odnosno srpski reprezentativac Stefan Rakić koji je autogolom savladao sopstvenog golmana.

U istoj grupi, Portugal je pobijedio Ukrajinu sa 1:0. Strijelac pobjedonosnog gola za Portugal bio je Ziki Te u 37. minutu.

Portugal se u četvrtfinale plasirao kao prvoplasirana selekcija u grupi sa sve tri pobjede. Srbija, Ukrajina i Holandija su zabilježile po jednu pobjedu i dva poraza.

U dalje takmičenje ide Ukrajina zbog najbolje gol razlike u krugu od tri selekcije.