Poznat i drugi finalista Evropskog prvenstva u futsalu: Portugal nakon preokreta bolji od Španije

Autor Haris Krhalić

Portugal je u polufinale Evropskog prvenstva u futsalu savladao Španiju rezultatom 3:2.

Futsal Portugal Ziki Izvor: Gerrit van Keulen/ANP

Futsal reprezetacija Španije poražena je u finalu Evropskog prvenstva od Portugala rezultatom 3:2. Španci su u ovom meču ispustili prednost od dva gola razlike te će se morati zadovoljiti borbom za treće mjesto.

Španija je do vođstva došla već u uvodnim minutama meča kada je za 1:0 pogodio Raul Gomez. U 13. minuti novi pogodak, ponovo u mreži Portugala. Strijelac je ovog puta bio Čino.

Na poluvrijeme se otišlo sa ovim rezultatom te se činilo kako se Portugal neće domoći finala turnira.

Međutim, u nastavku susreta vidjeli smo mnogo bolje Portugalce. Prvo su preko Brune Koelja u 29. minuti smanjili prednost Španije na 2:1, da bi samo tri minute kasnije Ziki donio izjednačenje svom timu.

Potpuni šok za Špance se desio u samom finišu utakmice kada je Ziki ponovo postigao pogodak te na taj način donio veliku pobjedu Portugalcima.

Portugal će u finalu Evropskog prvenstva igrati protiv selekcije Rusije, koja je ranije danas pobijedila Ukrajince.

Finale je na rasporedu u nedjelju, kao i susret za treće mjesto.