Nezapamćeno! Igrali tenis do 5 ujutru, jedva stajali na nogama: Zverev bio na poen od poraza, pa se spasio!

Malo je reći da su Zverev i Bruksbi zaslužili aplauze.

zverev igrao do pet ujutru  Izvor: Twitter/@TennisTV/Printscreen

Aleksander Zverev prekratko se zadržao na Australijan openu, potom je poražen u meču za titulu u Monpeljeu, dok mu je umalo prisjeo i start turnira u Akapulku!

Nijemac je do pobjede došao poslije nevjerovatnog preokreta protiv neugodnog američkog tenisera Džensona Bruksbija koji je u dva navrata bio na poen od velike pobjede. Ipak, propustio je dvije meč-lopte da bi Zverev okrenuo u svoju korist i slavio 2:1 (3:6, 7:6 (12:10), 6:2).

Poseban kuriozitet je da se meč završio u 4.54 ujutru po lokalnom vremenu, pa zaista vrijedi čestitati obojici kako su uspjeli da ostanu na nogama do samog kraja.

Otud ne čudi ni zagrljaj na kraju meča, obojica su bila na izmaku snaga, ali je malo više preostalo Zverevu. Na teren su izašli u 1.35 po lokalnom vremenu i borili se skoro tri i po sata, što je zaista nevjerovatno kada pričamo o turnirima koji se igraju na dva dobijena seta.

Bruksbi je dobio prvi set 6:3, pa je drugi uspio da odvede u taj-brejk. Vodio je 6:5 i 10:9, međutim Zverev je bio stabilan i uspio je da izjednači, a potom i da dobije odlučujući set.

Zverev u narednom kolu igra protiv Pitera Gojovčika iz Njemačke.