Borac poražen od Hadžića u Boriku: Gošće napravile veliki korak ka polufinalu Kupa BiH

"Osice", koje brane trofej, nervoznom igrom u završnici ostale su bez pozitivnog rezultata pred revanš.

borac poražen od hadžića u kupu bih  Izvor: MONDO

Rukometašice Borca udaljile su se od plasmana u polufinale Kupa BiH izgubivši večeras u Boriku od Hadžića rezultatom 30:32.

Najavljeno je iz banjalučkog tabora da je ovaj meč svakako finale prije finala - i to se pokazalo i na terenu. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na kraju je prisebniji bio sarajevski sastav, koji je za korak bliže polufinalu.

Aktuelne osvajačice duple krune imale su gol prednosti (29:28) u 58. minutu. Hadžići su potom izjednačili iz sedmerca, a onda, poslije odbranjenog ataka i promašaja Borčevih rukometašica sa desnog krila, iz novog penala stigli do vođstva.

Spetljale su se igračice Borca u naredna dva napada, što je rival kaznio i uz dva pogotka u posljednjem minutu stigao do plus tri (29:32), da bi Borac u posljednjim sekundama samo uspio da ublaži poraz.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Hadžićima.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!