Banjalučanke se ne predaju, u Gacko po finale plej-ofa!

Ubjedljivo, maksimalnim rezultatom, odbojkašice BL Voleja porazile su Gacko i zakazale "majstoricu".

BL Volley, BL Volej Izvor: Promo/BL Volley

Ubjedljive su bile odbojkašice BL Voleja i rezultatom 3:0 (25:17, 25:23, 25:21) porazile Gacko, čime su zakazale treću, odlučujuću utakmicu za plasman u finale odbojkaškog prvenstva BiH.

"Majstorica" će biti odigrana u nedjelju u Gacku, a bolji iz ovog meča plasiraće se u finale, gdje su već odbojkašice Bimal-Jedinstva, aktuelne šampionke BiH.

Banjalučanke i Gačanke ove sezone odigrale su četiri meča, a Hercegovke vode 3-1 u pobjedama.

Zanimljivo, ova dva rivala i prošle godine sastali su se u plej-ofu Premijer lige BiH. Takođe su se igrala tri meča i svi su završeni pobjedom domaćih odbojkašica rezultatom 3:1. Istim rezultatom okončani su i dvoboji u ligaškom dijelu sezone.

S druge strane odbojkašice iz Brčkog do finala su stigle sa dva maksimalna trijumfa protiv Goražda.

U regularnom dijelu sezone ostvarile su svih 18 pobjeda, uz nevjerovatan set količnik 54:3, dok na četiri meča u doigravanju nisu izgubile niti jedan set, tako da su apsolutni favorit da se i ove sezone okite peharom.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!