Brčanke na korak do titule: Mogu li već u utorak do novog šampionskog slavlja?

Odbojkašice Bimal-Jedinstva blizu nastavke dominacije bh. odbojkom.

odbojkašice jedinstva pobijedile gacko u prvom finalnom meču 3:1 Izvor: Promo/ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko

Godinama su odbojkašice Bimal-Jedinstva neprikosnovene na bh. terenima, a sada će imati priliku da se okite novom, 16. uzastopnom titulom u Premijer ligi BiH.

Otkako se igra zajednička liga, samo u prvoj sezoni Brčanke nisu stigle do šampionskog slavlja. Učinila je to Jelovica iz Tuzle, nakon čega je krenula apsolutna dominacija igračica iz Brčkog, koje su u BiH dominantne već deceniju i po.

Nakon sinoćnjeg trijumfa protiv Gacka, napravile su još jedan korak ka tituli.

Dominirale su Brčanke u ligaškom dijelu sezone, ostvarile svih 18 pobjeda, uz tek tri izgubljena seta, a da bi seriju uspjeha nastavile i u plej-ofu. Prvo su u četvrtfinalu doigravanja sa dvije maksimalne pobjede eliminisale Igman, zatim je red došao na Goražde, protiv kojih su Brčanke takođe slavile dva puta po 3:0, da bi sinoć izgubile prvi set u plej-ofu.

U prvom meču finalne serije protiv Gacka odbojkašice Bimal-Jedinstva slavile su 3:1. Uspjele su Gačanke u drugom setu da slave na razliku 26:24, ali u preostala tri seta nisu smogle snage da naprave iznenađenje.

Aktuelni šampion titule tako će već u utorak imati priliku da proslavi osvajanje nove titule. Ukoliko se to ne desi, odlučujuću utakmicu, tzv. "majstoricu", igraće pred svojim navijačima.

ŠAMPIONI BIH:

• 2020/2021. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2019/2020. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2018/2019. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2017/2018. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2016/2017. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2015/2016. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2014/2015. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2013/2014. ŽOK Bimal-Jedinstvo (Brčko)
  • 2012/2013. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2011/2012. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2010/2011. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2009/2010. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2008/2009. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2007/2008. ŽOK Jedinstvo (Brčko)
  • 2006/2007. ŽOK Jedinstvo Mobi'S (Brčko)
  • 2005/2006. ŽOK Jelovica (Tuzla)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!