Senzacija! Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva - "orlići" šokirali favorita i napravili istorijski uspjeh!

Mlada rukometna reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva Evrope pobjedom protiv Švedske!

Rukometasi-Srbije-u-polufinalu-Evropskog-prvenstva-do-20-godina Izvor: YouTube/screenshot/The Home of Handball

Rukometaši Srbije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva! Mlada reprezentacija (do 20 godina) napravila je senzaciju i pobjedom protiv Švedske stigla je do istorijskog uspjeha.

"Orlići" su u drugoj rundi savladali Šveđane - 32:27 (15:12) i tako su nastavili bajku na takmičenju u Portugalu. Ujedno je ovo i najbolji rezultat u konkurenciji mlađih kategorija od kada se takmičimo pod imenom Srbija!

Mogla je Srbija možda i lakše da riješi meč pošto je imala ogromnu prednost u prvom poluvremenu, prvo je bilo 9:1 u 12. minutu, zatim i 13:2, pa 15:4 u 23. minutu. Ali, tada je došlo do opuštanja, Šveđani su to surovo kaznili i spustili minus na samo tri gola na pauzi (15:12).

Srpski rukometaši nisu dozvolili novi pad, vratili su osjetniju prednost u 42. minutu (24:18) i to je znala da sačuva do samog kraja. Uz malo oscilacija srpski rukometaši napravili su zaista nevjerovatan uspjeh. Imaće priliku da sa savršenim skorom završe takmičenje pošto u srijedu igraju posljednji meč grupne faze sa Francuskom, ekipom koja ima dva poraza u dosadašnjem toku šampionata.

Ogroman uspjeh za rukomet u Srbiji, posebno poslije bronzane medalje koju su seniori osvojili na nedavno završenim Mediteranskim igrama. Naznaka boljih dana za srpski rukomet...