Srbin napravio senzaciju u Majamiju: Pao nekad prvi reket svijeta, nek se spremi Alkaraz!

Dušan Lajović je napravio senzaciju,a sada želi da ode i korak dalje!

lajović pobijedio mareja  Izvor: Profimedia

Krenuo je masters u Majamiju i vidjeli smo prvu senzaciju i to u režiji Srbina! Dok Novak Đoković nema pravo nastupa u Sjedinjenim Američkim Državama Dušan Lajović je ostario jednu od najvećih pobjeda u karijeri i savladao je nekadašnjeg najboljeg na svetu Endija Mareja! Na kraju je bilo 6:4, 7:5 za Srbina.

Lajović je u prvom setu uspio da odbrani brejk loptu u četvrtom gemu, a onda je u sedmom oduzeo servis rivalu i to bez izgubljenog poena. Odbranio je tu prednost, a u drugom setu je bilo mirno do pred kraj. Uzeo je Duci brejk u devetom gemu tog seta, ali je onda nekadašnji najbolji na svijetu uspio da se vrati i izjednači. Ipak nije ga pustio da se izvuče Lajović i osvojio je naredna dva gema, iskoristio treću meč loptu i prošao dalje. Naredni rival biće mu Amerikanac Maksim Kresi, koji je 30. nosilac na turniru. Ukoliko ga pobijedi Lajović ide na pobjednika duela Karlos Alkaraz - Fakundo Banjis.

Pobjedu u prvom meču ostvario je i Laslo Đere koji je dobio kvalifikanta iz Australije Aleksandra Vukića 6:2, 7:6 i u narednom meču će se sastati sa Janikom Sinerom iz Italije. Od drugog kola svoje takmičenje počinje Miomir Kecmanović koji će igrati sa Ugom Umberom, dok loše vijesti dolaze od Filipa Krajinovića koji se povukao sa turnira.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!