Rukometašice Borca savladale Izviđač i napravile ogroman korak ka Evropi

Autor Haris Krhalić

"Osice" su u dvorani Borik savladale rukometašice Izviđača rezultatom 32:21

Rukometašice Borca su u derbiju 16. kola Premijer lige BiH, u dvorani Borik, savladale ekipu Izviđača rezultatom 32:21.

U direktnom okršaju ekipa koje se bore za izlazak u Evropu, rukometašice Borca su od samog početka nametnule svoj tempo igre, a pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

ŽRK BORAC – ŽRK IZVIĐAČ 32:21 (14:9)

Nakon početnih 2:2 iz trećeg minuta, uslijedio je period igre bez mnogo golova, a „osice“ u 11. minutu stižu do dva gola prednost (4:2).

Serija Banjalučanki se nastavila pa je u 15. minutu bilo već 7:2 za domaći tim, a rezultatski post  rukometašica Izviđača prekinula je Azra Letić. Gošće su u periodu od 16. do 19. minuta napravile seriju 3:0 te su prišle na dva gola zaostatka.

Nakon toga Banjalučanke uzvraćaju identičnom serijom pa je u 21. minutu ponovo bilo +5 za „osice“.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 14:9 za izabranice Nikole Bijelića.

Gošće drugo poluvrijeme otvaraju sa dva gola. „Osice“ prvi put do šest golova prednosti stižu u 37. minutu kada je Isidora Kršić pogodila za 18:12. Nastavile su rukometašice Borca da povećavaju prednost, a u 50. minutu bilo je 27:17 za crveno-plave dame.

Nisu se Banjalučanke ni tu zaustavile, a samo dvije minute kasnije već je bilo +12. Do kraja meča "osice" su sačuvale prednost te slavile sa 11 golova razlike.