Srpkinje nisu obradovale Nemice

U poslednjem meču druge faze na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, Srbija izgubila od Francuske. "Orlice" devete!

Dve pobede, jedan remi i tri poraza...

Na kraju, deveto mesto!

Cilj koji je stručni štab Dragice Đurić zacrtao pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Švedskoj je ispunjen. Plasman u drugu fazu, ali sa tri boda, tako da su "orlice" sve do poslednjeg meča protiv Francuske imale šansu za polufinale.

Povrede, nedovoljna pripremljenost i bolest omele su Srbiju da u Geteborgu budu na nivou koji je imale u Stokholmu. Epilog tri izgubljena meča.

Poslednji od "trikolora" - 28:21 (15:12)!

Francuska se uz Holandiju plasirala u završnicu EP, a tamo će još iz Grupe 2 Norveška i Danska.

Srbija - Francuska 28:21

TABELA:Holandija 8, Francuska 6,Nemačka 7, Švedska 3, Srbija 3, Španija 1.

Ali, Srbija je odigrala na granici trenutnih mogućnosti i niko izabranicama selektorke Đurić ne može zameriti što su u sredu poražene od objektivno jačih Francuskinja.

FRANCUSKA: Gloze, Lejno – Kolčinski 1, Ajglon 6, Pino, Landr, Zadi 2, Uet 3, Dembele 3, Flipe 2, Horaček, Edvidž 1, Nze Minko 6, Gnabuju 1, Niombla 1, Lakraber 2

SRBIJA: Risović, Čolić, Kolundžić – Radosavljević, Krpež Šlezak, Trifunović, Kovačević, Janjušević, Georgijev 1, Pop-Lazić 5, Obradović, Nikolić 3, Stoiljković 6, Liščević 3, Petrović 1, Dmitrović 2

IZ MINUTA...

Gotovo!

Razlog ubedljivog poraza leži u podatku da je Srbija u poslednjih 15 minuta dala dva gola.

20:26 (55. minut) - Dugo je Srbija bez gola i Francuskinje to koriste. "Odlepile" su se i praktično obezbedile polufinale.

20:23 (50. minut) - Francuska čuva razliku za polufinale.

18:21 (45. minut) - Srbija nije iskoristila dva sedmerca zaredom!

16:18 (40. minut) - Šteta što Srbija u prve dve utakmice druge faze nije uspela da pobedi barem jednu i da se večeras bori za polufinale. Iako oslabljena, "orlice" igraju vrlo dobro.

13:16 (35. minut) -  Nina Kulundžić odlično brani. Po gol na obe strane.

- Pet minuta bez gola na obe strane!

12:15 (25. minut) - Imala je Srbija dva napada za vođstvo, a kada ih nisu iskoristile usledila je kazna kao na početku meča i pravljenje razlike od strane Francuske.

11:11 (20. minut) - Ne prestaje serija!

9:11 (17. minut) - Odlična igra našeg tima u ovim trenucima. Uspele su da vežu četiri pogotka bez primljenog i da se vrate u meč. Seriju su napravile Jovana Stojiljković i Slađana Pop-Lazić sa po dva gola.

7:11 (15. minut) - Francuskinje su imale i "plus šest", ali je naš tim iz kontri uspeo da smanji zaostatak. Ediž je isključena. Nemice navijaju za Srbiju.

3:7 (10. minut) - Srbija je kod rezultata 3:3 imala napad za vođstvo, ali ga nije iskoristila. Francuskinje su prvo isključenje na utakmici Tamare Georgijev maksimalno i sa četiri vezana gola stekle opipljivu prednost. Dragica Đurić traži tajmaut.

2:3 (5. minut) - Ažilon je sa dva gola preokrenula rezultat. Tamara Georgijev je postigla prvi pogodak na meču. Minko uvećava prednost, a smanjuje je Marina Dmitrović.