Provukli se Vuja i Slovenci, prva pobeda Poljske

Dramatične utakmice odigrane su u popodnevnom terminu na Svetskom prvenstvu za rukometaše u Francuskoj. Slovenija se protiv Tunisa izvukla iz ambisa, drama na utakmici između Japana i Poljske...

Da je rezlika između evropskih selekcija i ostatka sveta sve manja - potvrđuju rezultati utakmica trećeg i četvrtog kola na Svetskom prvenstvu u Francuskoj.

Tunis je bio na korak da savlada "umorne" i opuštene, ali, ipak, odlične Slovence. Ekipa Veselina Vujovića se na volšeban način vratila iz "mrtvih" i osvojila bod za prvo mesto, na kojem će se sigurno zadržati 24 sata.

U 55. minutu utakmice Tunis je imao pet golova prednosti 28:23. Afrikanci do kraja nisu postigli nijedan gol, dok su "janezi" napravili seriju 5:0 - za konačnih 28:28. Bila je to prva utakmica 4. kola Grupe B.

U Grupi A superzanimljiv bio je okršaj Poljske i Japana 26:25. Poljaci se nalaze u velikoj krizi i samo su senka ekipe koja je prve dve godina na Svetskom prvenstvu u Kataru osvojila treće mesto, a na Olimpijskim igrama u Riju igrala polufinale.

Japan je imao dva gola prednosti na poluvremenu, ali je Poljska uspela da se presabere i u nastavku igre stigne do prvih bodova i nade da može do osmine finala SP-a.

Nemačka je rutinski završila zadatak protiv Saudijske Arabije 38:24 i posle tri kola u Grupi C deli prvo mesto sa neporaženom Hrvatskom. U Grupi D Katar je savladao "uspavanu" Argentinu 21:17. Zanimljivo da su "gaučosi" u prvom delu postigli samo dva gola.