DK: Džumhur siguran, BiH vodi 2:0

Damir Džumhur donio drugi poen Bosni i Hercegovini u duelu sa Poljskom.

Najbolji bh. teniser savladao je Huberta Hurkača rezultatom 7:6, 7:5, 7:5 i doveo BiH u vođstvo 2:0 protiv Poljske u meču prvog kola Prve grupe Evroafričke zone.

Duel 82. i 379. igrača svijeta, njihov prvi međusobni, riješen je u tri, ali vrlo neizvjesna seta.

Prvi je odlučen poslije taj-brejka koji je Džumhur otvorio mini brejkom a zatim došao do prednosti 6:0, da bi ga završio rezultatom 7:1.

Drugi set Džumhur je počeo brejkom i poveo sa 2:0, da bi nakon toga dozvolio Hurkaču dva brejka kojim je poveo sa 4:3.

Bh. teniser uspio je da izjednači novim brejkom na 4:4, a onda napravi još jedan brejk u odlučujućem 12. gremu i dobije set 7:5.

Slična situacija viđena je i u trećem setu koji je Džumhur dobio brejkom za 7:5 i pobjedu 3:0 u setovima.

BiH nakon dva meča vodi protiv Poljske sa 2:0, a u subotu će se igrati dubl u kojem će Brkić i Bašić igrati protiv Matkovskog i Kubota.

Pobjeda bh. dubla značila bi i prolaz «zmajeva» u drugo kolo Prve grupe Evroafričke zone.