Džumhur poveo, pa stao, Federer ne prašta!

Najbolji bh. teniser dobio je prvi set protiv Švajcarca, ali Federer bez mnogo muke dobio naredna tri za prolaz u treće kolo US Opena.

Damir Džumhur i Rodžer Federer sastali su se u drugom kolu US Opena, a slavio je na kraju Švajcarac.

Bh. teniser dobio je prvi set, ali je potom stao, mnogo lošije servirao i treći igrač na ATP listi je to znao da kazni.

Federer je ekspresno dobio naredni set, potom u potpuno sličnom trećem preokrenuo i na kraju poslije nešto veće borbe u posljednjem stigao do pobjede 3:1

Naredni protivnik nekadašnjem "broju jedan" biće bolji iz duela Francuza Luke Puja i Britanca Danijela Evansa.

Damir Džumhur - Rodžer Federer 6:3, 2:6, 3:6, 4:6

U prethodna dva međusobna duela Federer je slavio ubjedljivu pobjedu, ovog puta Džumhur ga je malo više zabrinuo.

Dobro je igrao Damir Džumhur, bio maksimalno skoncentrisan u prvom setu što mu je donijelo i rezultat, ali čim je stao servis pojavili su se problemi, a uskoro i znakovi nervoze.

Neiskorištena brejk lopta na startu drugog seta skup ga je koštala, da bi pred kraj seta upropastio još jednu.

Uskoro se pojavila nervoza i vrlo brzo gledali smo "prepoznatljivog" Džumhura koji se raspravlja sa sudijom, ali kada se smirio pojavili su se novi problemi - kratkotrajni bol u međurebarnom dijelu na kojeg se nešto kasnije požalio i fizioterapeutu.

Djelovao je dobro u narednom gemu Džumhur, međutim, bilo je već kasno jer razigrani Federer više nije dozvoljavao iznenađenja.

Njegov konačni udarac bio je brejk i preokret na 2.1 u četvrtom setu nakon kojeg je Džumhur osvojio tek svoja dva servis gema i Švajcarac je stigao do 6:3 i pobjede 3:1 u setovima.

PRVI SET:

Nakon dobijenog servis gema Džumhur je iskoristio prvu brejk loptu i pveo 2:0.

Džumhur je dobio i treći gem, a onda još jednom ekspresno iskoristio novu šansu za brejk – 4:0.

Federer je iskoristio slab servis Džumhura i uzvratio brejkom za 4:1, potom i smanjio na 4:2.

U neugodnoj situaciji bio je Džumhur poslije nove dvostruke servis greške i 0:30, ali je vezao četiri poena i poveo 5:2, još gem mu nedostaje za osvajanje prvog seta.

Siguran je bio Federer na svoj servis.

DRUGI SET:

Federer je poslije dugog poena spasio brejk loptu na startu drugog seta i osvojio servis gem, a onda napravio brejk Džumhuru za 2:0.

Švajcarac je bez izgubljenog poena dobio treći gem, potpuno drugačija slika u odnosu na prvi set.

Možda i najljepši poen na meču viđen je u četvrtom gemu drugog seta, a dobio ga je ipak Federer. Dve gem-lopte nije iskoristio Džumhur, ali je potom spasio brejk loptu sjajnom bekend paralelom, a onda dobio gem za 3:1.

Novi gem bez izgubljenog poena za Federera - 4:1.

Sada Džumhur dobar na svom servisu i bez izgubljenog poena - 4:2.

Sjajnim servisom Federer je spsio brejk loptu, potom osvojio gem za 5:2.

Ponovo loš servis Džumhura koji nije osvojio poen u posljednjem gemu drugog seta. Bh. teniser završio je drugi set šestom dvostrukom servis greškom - 6:2.

TREĆI SET:

Federer je dobio prvi gem u trećem setu.

Džumhur sada u kraćoj raspravi sa sudijom meča zbog jedne situacije u prethodnom gemu kada je tražio čelendž.

Vidno nervozan Džumhur, što Federer koristi. Brejkom je stigao do 2:0 u trećem setu, a onda i do 3:0.

Najduži poen na meču poslije čak 24 razmjene udaraca pripao je Federeru. Velika borba u četvrtom gemu. Uspio je Džumhur da dobije gem.

Problemi za Džumhura! Bh, teniser osjetio je bol u trbušnom zidu i najavio je da će mu uskoro trebati pomoć fizioterapeuta.

4:1 za Federera. Identično kretanje rezultata kao u drugom setu.

Tri brejk lopte nije iskoristio Džumhur i sada servira za ostanak u setu - 5:2

Džumhur sa "nulom" dobija gem za 5:3

Federer 11. asom na meču dobija treći set - 6:3

ČETVRTI SET:

Džumhur je dobro otvorio četvrti set na svoj servis - 1:0.

U najgorem mogućem trenutku Džumhur je napravio osmu dvostruku servis grešku i poklonio Federeru brejk loptu koju ovaj koristi za preokretu u četvrtom setu. Sada je 2:1 za Federera.

Švajcarac drži prednost brejka i vodi 4:2.

Federer ne staje. 5:3 i samo mu jedan gem nedostaje do pobjede.

Smanjio je Džumhur na 5:4.

Federer koristi prvu meč loptu poslije 2 sata i 21 minuta igre - 6:4.