US Open drugo kolo Dzumhur Federer.html

Ostali sportovi

Džumhur poveo, pa stao, Federer ne prašta!

Najbolji bh. teniser dobio je prvi set protiv Švajcarca, ali Federer bez mnogo muke dobio naredna tri za prolaz u treće kolo US Opena.

Izvor: Guliver/Getty Images/Elsa

Damir Džumhur i Rodžer Federer sastali su se u drugom kolu US Opena, a slavio je na kraju Švajcarac.

Bh. teniser dobio je prvi set, ali je potom stao, mnogo lošije servirao i treći igrač na ATP listi je to znao da kazni.

Federer je ekspresno dobio naredni set, potom u potpuno sličnom trećem preokrenuo i na kraju poslije nešto veće borbe u posljednjem stigao do pobjede 3:1

Naredni protivnik nekadašnjem "broju jedan" biće bolji iz duela Francuza Luke Puja i Britanca Danijela Evansa.

Damir Džumhur - Rodžer Federer 6:3, 2:6, 3:6, 4:6

U prethodna dva međusobna duela Federer je slavio ubjedljivu pobjedu, ovog puta Džumhur ga je malo više zabrinuo.

Dobro je igrao Damir Džumhur, bio maksimalno skoncentrisan u prvom setu što mu je donijelo i rezultat, ali čim je stao servis pojavili su se problemi, a uskoro i znakovi nervoze.

Neiskorištena brejk lopta na startu drugog seta skup ga je koštala, da bi pred kraj seta upropastio još jednu.

Uskoro se pojavila nervoza i vrlo brzo gledali smo "prepoznatljivog" Džumhura koji se raspravlja sa sudijom, ali kada se smirio pojavili su se novi problemi - kratkotrajni bol u međurebarnom dijelu na kojeg se nešto kasnije požalio i fizioterapeutu.

Djelovao je dobro u narednom gemu Džumhur, međutim, bilo je već kasno jer razigrani Federer više nije dozvoljavao iznenađenja.

Njegov konačni udarac bio je brejk i preokret na 2.1 u četvrtom setu nakon kojeg je Džumhur osvojio tek svoja dva servis gema i Švajcarac je stigao do 6:3 i pobjede 3:1 u setovima.

PRVI SET:

Nakon dobijenog servis gema Džumhur je iskoristio prvu brejk loptu i pveo 2:0.

Džumhur je dobio i treći gem, a onda još jednom ekspresno iskoristio novu šansu za brejk – 4:0.

Federer je iskoristio slab servis Džumhura i uzvratio brejkom za 4:1, potom i smanjio na 4:2.

U neugodnoj situaciji bio je Džumhur poslije nove dvostruke servis greške i 0:30, ali je vezao četiri poena i poveo 5:2, još gem mu nedostaje za osvajanje prvog seta.

Siguran je bio Federer na svoj servis.

DRUGI SET:

Federer je poslije dugog poena spasio brejk loptu na startu drugog seta i osvojio servis gem, a onda napravio brejk Džumhuru za 2:0.

Švajcarac je bez izgubljenog poena dobio treći gem, potpuno drugačija slika u odnosu na prvi set.

Možda i najljepši poen na meču viđen je u četvrtom gemu drugog seta, a dobio ga je ipak Federer. Dve gem-lopte nije iskoristio Džumhur, ali je potom spasio brejk loptu sjajnom bekend paralelom, a onda dobio gem za 3:1.

Novi gem bez izgubljenog poena za Federera - 4:1.

Sada Džumhur dobar na svom servisu i bez izgubljenog poena - 4:2.

Sjajnim servisom Federer je spsio brejk loptu, potom osvojio gem za 5:2.

Ponovo loš servis Džumhura koji nije osvojio poen u posljednjem gemu drugog seta. Bh. teniser završio je drugi set šestom dvostrukom servis greškom - 6:2.

TREĆI SET:

Federer je dobio prvi gem u trećem setu.

Džumhur sada u kraćoj raspravi sa sudijom meča zbog jedne situacije u prethodnom gemu kada je tražio čelendž.

Vidno nervozan Džumhur, što Federer koristi. Brejkom je stigao do 2:0 u trećem setu, a onda i do 3:0.

Najduži poen na meču poslije čak 24 razmjene udaraca pripao je Federeru. Velika borba u četvrtom gemu. Uspio je Džumhur da dobije gem.

Problemi za Džumhura! Bh, teniser osjetio je bol u trbušnom zidu i najavio je da će mu uskoro trebati pomoć fizioterapeuta.

4:1 za Federera. Identično kretanje rezultata kao u drugom setu.

Tri brejk lopte nije iskoristio Džumhur i sada servira za ostanak u setu - 5:2

Džumhur sa "nulom" dobija gem za 5:3

Federer 11. asom na meču dobija treći set - 6:3

ČETVRTI SET:

Džumhur je dobro otvorio četvrti set na svoj servis - 1:0.

U najgorem mogućem trenutku Džumhur je napravio osmu dvostruku servis grešku i poklonio Federeru brejk loptu koju ovaj koristi za preokretu u četvrtom setu. Sada je 2:1 za Federera.

Švajcarac drži prednost brejka i vodi 4:2.

Federer ne staje. 5:3 i samo mu jedan gem nedostaje do pobjede.

Smanjio je Džumhur na 5:4.

Federer koristi prvu meč loptu poslije 2 sata i 21 minuta igre - 6:4.