Osaka sigurna na početku, 15-godišnja "Koko" preko legende u drugo kolo

Autori mondo.rs Autori Beta

Osaka i Serena sigurne, Venus izgubila od 15-godišnje zemljakinje

Australijan open - Kori koko Gauf pobijedila Venus Vilijams Izvor: Guliver, Mark Kolbe/Getty Images AsiaPac

Braniteljka titule Australijan Opena, Naomi Osaka bila je sigurna na početku odbrane titule, pošto je pobijedila Mariju Bouzkovu u dva seta, 6:2, 6:4, za sat i 22 minuta igre.

Plasman u drugo kolo obezbijedila je i Serena Vilijams, koja je za samo 58 minuta pobijedila Anastasiju Potapovu 6:0, 6:3.

Šampionka Osaka je već u petom gemu prvog seta došla do brejka, a potom još jednog, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog dijela igre. Drugi set protekao je u nešto drugačijem ritmu. Sigurna je bila Japanka na svoj servis sve do šestog gema kada je Bouzkova stigla do brejka i prednosti od 4:2.

Osaka je, međutim, uzvratila na isti način, a potom došla do još jednog brejka i na kraju slavila.

U drugom kolu aktuelna šampionka igraće protiv Kineskinje Saisai Dženg.

Što se tiče Serene, ona u prvom setu nije dozvolila svojoj protivnici da osvoji nijedan gem. Uz tri brejka Vilijams je s ubjedljivih 6:0 stigla do prednosti.

U drugom dijelu igre Potapova je pružila jači otpor, te u trećem gemu stigla i do brejka. Serena je uzvratila, a onda je u osmom gemu napravila još jedan brejk, što je bilo dovoljno za pobjedu.

U drugom kolu američka teniserka igraće protiv Slovenke Tamare Zidanšek.

Američka tinejdžerska senzacija Kori Gof je u prvom kolu pobijedila veteranku Venus Vilijams u dva seta 7:6, 6:3.

Prvi set bio je vrlo neizvjestan i poslije brejka na obje strane, riješen je u taj-brejku.

U taj-brejku, 15-godišnja Gof je sve vrijeme imala prednost i uz siguran servis uspjela da dođe do vođstva od 1:0 u setovima.

Drugi set otvoren je brejkom za mlađu Amerikanku, koja ga je potvrdila sigurnim servisom u narednom gemu.

U potpunosti je Gof kontrolisala igru u drugom dijelu i s ubjedljivih 6:3 stigla do pobjede nad 39-godišnjom sunarodnicom i plasmana i sljedeće kolo.

Naredni rival biće joj Rumunka Sorana Krstea.